GALERII: NOORED KUTSEÕPPURID alustasid teekonda unistuste töökohani

GALERII: NOORED KUTSEÕPPURID alustasid teekonda unistuste töökohani

30. septembril ja 1. oktoobril toimus koolitusprogrammi Samsung Digi Pass avaüritus, kus programmi partnerid allkirjastasid koostöömemorandumi ja noored alustasid digiseiklust. Programmi kestel arendavad noored kutseõppurid oma digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi, et valmistuda tuleviku töökohaks. 

“Samsung Digi Pass programmiga toome haridussüsteemi ja tööandjad teineteisele lähemale. Üks suuremaid väljakutseid tänasel haridusmaastikul on tõsiasi, et õpilased peavad omandama oskusi töötamiseks ametikohtadel, mida hetkel ei pruugi isegi olemas olla. Veel enam, ka tänased koolilõpetajad ei vasta tihti tööandjate ootustele,” sõnas Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident.

Programmis asuvad oma digioskusi arendama 30 kutsekoolide õpilast üle Eesti – Tallinnast, Tartust, Pärnust, Ida-Virumaalt, Valga-, Võru- ja Raplamaalt. Programm valmistab noori ette lähtuvalt tööandjate ootustest ja aitab neil kohe pärast kooli lõpetamist saada jalg tööturu ukse vahele.

Samsung Digi Pass programmi osalejad on vanuses 14-19. Nad õpivad 3D disaini, infotehnoloogia, elektroonika, kokanduse, balleti ja logistika erialadel. Et omandada tõelist töökogemust ja proovile panna erialavalik, saavad tublimad võistkonnad võimaluse osaleda ühekuulisel praktikal Samsung Electronics Balticsis ja oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Noored koguvad õpimärke erinevate oskuste omandamise eest. Kolm parimat meeskonda võidavad Samsungi virtuaalreaalsuse prillid, et luua oma koolile imelisi lahendusi. 

Koostöömemorandumi allkirjastasid Philip Choi, Samsung Electronics Baltics asepresident; Peeter Normak, TLÜ digitehnoloogiate instituudi direktor; Kadri Kull, koostööprojektide koordinaator; Madli Ross, UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni haridusprogrammide koordinaator; Tiia Randma, Kutsekoja juhatuse liige; Mart Laanpere, Tallinna Ülikooli vanemteadur; Kristjan Tedremaa, Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse aseesimees. Programmi toetab ka Haridus- ja Teadusministeerium. 

Programmi läbijad saavad esimesed Samsungi digipassid, mis on online-tõestus tulevasele tööandjale värskelt omandatud oskustest ja kogemustest.