GEENIUSKU EESTLANNA: kahju on naistest, kes eelistavad lühikest ja paksu miljonäri

GEENIUSKU EESTLANNA: kahju on naistest, kes eelistavad lühikest ja paksu miljonäri

Vastassugupoole seas on menukamad ikka need, kes on edukamad ja vapramad, ilusamad, rikkamad ja targemad. Aeg-ajalt heidetakse naistele seda ette, et nad edukaid mehi vaatavad, ning mehed saavad kriitika osaliseks, et vanema naise noorema vastu vahetavad. Tegelikult on see meile justkui sisse kodeeritud, sest igaüks, kes soovib oma sugu jätkata, otsib alateadlikult partneriks parimat vastassoo esindajat.  Kas kuulata südant või vaadata mehe geene? Ja millised on üldse head geenid, mida lastele edasi anda? 

Vastassugupoole seas on menukamad ikka need, kes on edukamad ja vapramad, ilusamad, rikkamad ja targemad. Aeg-ajalt heidetakse naistele seda ette, et nad edukaid mehi vaatavad, ning mehed saavad kriitika osaliseks, et vanema naise noorema vastu vahetavad. Tegelikult on see meile justkui sisse kodeeritud, sest igaüks, kes soovib oma sugu jätkata, otsib alateadlikult partneriks parimat vastassoo esindajat. Kas kuulata südant või vaadata mehe geene? Ja millised on üldse head geenid, mida lastele edasi anda? 

Kätlin (31) otsis oma abikaasat ja tulevase lapse isa algusest peale põhimõttel, et tal peavad olema maksimaalselt head geenid. “Mäletan, kuidas mu mees naeris, kui küsisin temalt suhte alguses pisut imelikke küsimusi tema geneetika kohta. Ta ütles, et keegi pole kunagi temalt uurinud, milliseid tervisehädasid ta vanavanematel oli või milliste rahvuste veri voolab ta soontes. Mulle oli oluline, et vähemalt 50% oleks minu lapse isal juudi verd, sest teatavasti on juudid maailma kõige kõrgema IQ-ga rahvas, nad on töökad, head suhtlejad ja elus hakkamasaajad. Samuti oli mulle väga tähtis, milliseid haigusi on suguvõsas, sest suure tõenäosusega pärivad mu lapsed need ka endale. Olen pärilikkuse teemasid palju lugenud ja tean, et isa geenid mõjutavad lapsi rohkem kui ema geenid. Kahjuks paljud ei mõtle sellele enne, kui lapsed on tehtud ja siis imestavad, et miks laps on selline või teistsugune. Kui võtad endale lühikese ja paksu miljonäri, siis võtad ka tõenäosuse, et su tütar tuleb lühike ja paks,” naerab Kätlin, kelle jaoks mehe head geenid tähendavad lisaks kõrgele IQ-le füüsilist atraktiivsust. Kätlin ütleb, et tal on kahju naistest, kes vaatavad ainult mehe edukust ja rahakotti. “Neid paare on nii palju, kui naine on piltilus ja mees on kole nagu öö. Ja hiljem, kui lapsed sünnivad, siis naine häbeneb silmad peast välja laste pärast,” ütleb otsekohene naine, kes soovitab kõikidel naistel ennekõike mehe geene vaadata. “Ja eriti hull on, kui hiljem selgub, et su miljonärist mees on lihtsalt üks kelm, mats või tobu, kel ajusid pole.” 

“Kui on võimalik valida, siis valib igaüks terved, ilusad ja arukad lapsed,“ ütleb Kätlin. “Minu lähenemises ei ole mitte midagi imelikku, küll aga olen kuulnud nii mõneltki sõbrannalt kahetsussõnu, kes on valinud mehe südame järgi. Ideaalne on muidugi, kui kaks asja saab ühendada, et sa armastad meest ja lisaks on tal ka head geenid,” ütleb Kätlin ja lisab, et paraku pole see tihti võimalik. “Enamik vallalisi naisi unistab varem või hiljem laste saamisest ning keegi meist ei taha paksu, rumalat, haiget või näiteks suure ninaga last. Küsimus ei ole isegi selles, mida meie tahame, vaid küsimus on ka selles, kui kerge või raske on nendel lastel elada selliste geenidega. Viimati lugesin, et isegi sotsiaalsus ja populaarsus on päritavad. Just seetõttu peaks partnerit eelkõige geenide järgi valima,” ütleb Kätlin ja lisab, et see, milliseid päritavaid omadusi keegi oluliseks peab, on erinev. “Ühele on oluline, et laps oleks terve ja tark, teisele jälle tähtis, et terve ja ilus.”

Kätlin ei ole sugugi ainuke, kes kaaslase puhul geene tähtsaks peab. Buduaari sügisajakirjast saad lugeda ka Stiina lugu, kes oma geneetiliselt päritud haiguse pärast kannatanud on, ning Henry arvamust, kes on läbi elu naiste puhul geene väga tähtsaks pidanud.

Buduaar.ee