GRILLFESTI VÜRTSIKAS kultuuriprogramm 10.-11. juunil Pärnus

Tänavusel Grillfestil 10.-11. juunil Pärnu Vallikääru aasal paneb toidusõprade südame põksuma Eesti staaride koorekiht, kes au ja kuulsust ka väljaspool riigipiire kogunud. Festivali kultuuriprogrammi kavas on aga ka palju uusi tegijad, kes alles tuntuks saamas.

Grillfesti esimese päeva lõpetab suurejooneline Sven Lõhmuse artistide suvegala Black Velveti, Laura, Getter Jaani, Grete Paia ja Mr. Happymaniga.

Black Velveti jaoks on kontsert märgilise tähendusega, sest just sel aastal tähistab Eesti menukaim poistebänd, kelle megahitist „17″ sai 90ndate popphümn ja kelle hulka kuulub muidugi ka Sven Lõhmus ise, oma 20. aastapäeva. 
Laura on oma põnevate kostüümide ja pisut müstiliselt kõlava häälega vallutanud raadioeetrit, internetti, suuri lavasid ning telepubliku südameid juba aastaid. 
Getter Jaani on Eesti menukaim noor artist, kes alati särava päikesetüdrukuna on üks nõutumaid esinejaid Eestis. 
Grete Paia on peale õpinguperioodi Milanos taas Eestimaal tagasi ja lavade vallutamine jätkub Sven Lõhmuse kirjutatud tekstiliselt mõtlemapaneva looga “Stories Untold”.
1995. aastal hoo sisse saanud Mr. Happymani tagasitulek on kõikide skeptikute meelehärmiks olnud väga edukas – 90ndatel üles kasvanute jaoks on see nostalgia ja uuele põlvkonnale tõeliselt trendikas retro. 
Sven Lõhmuse artistide suvegalat juhivad Power Hit Radio DJ-d Andres Puusepp ja Andres Aljaste. Gala algab kell 20.30 Epiima pealaval ning kestab kuni Grillfesti traditsioonilise ja võimsa ilutulestikuni kell 23.00.

Hea Toidu Festivali – Grillfest teise päeva ja kogu Grillfesti naelaks on aga suur tantsuõhtu sel aastal juubelit tähistava Anne Veskiga algusega kell 19.30 Epiima juustulaval. Lauljatar Anne Veski on esinenud tuhandetel lavadel ja kandnud ribadeks sadade viisi kostüüme. Kuulajate südametesse on aastateks jäänud kõlama tema laulud „Roosiaia kuninganna“, „Viimne pilet“, „Jätke võtmed väljapoole“, „Eilne päev“ jpt. Hea tuju ja positiivne meeleolu on garanteeritud pärast igat Anne Veski esinemist! 

Lisaks neile artistidele toob Grillfest publikuni veel terve hulga omanäolisi esinejaid nii muusika- kui tantsulavadelt, kelle hulka kuuluvad teiste hulgas ka festivali esimese päeva algust müristav ja meloodilist hevirokki viljelev Pärnu koosseis nimega Kõu ja laupäeval, 11. juunil hommikukontserti andev Taavi Peterson kavaga „Leia mu laulust Lennon“, mis keskendub John Lennoni loomingule nii biitlite kui tema soolokarjääri jooksul. Rahvalikku muusikat pakub Hiiumaa Pruulikoja Pubi lava Lõõtsavägilaste ja IIUKALA Bändiga

Pärnu linn toob oma tervitused Grillfesti külastajateni tänavu läbi Pärnu kammerkoori lõbusa kava festivali esimesel päeval ja läbi suupilliklubi Piccolo laupäeval. Mõlemad kontserdid toimuvad Epiima juustulaval algusega kell 14.00.

Thai Choice Chilli lavale tuuakse aga festivali esimesel päeval idamaise kõhutantsu grupi “Hessa” lummavad etteasted ja Inna Sule esinemiskunstikooli breik- ja tänavatantsuprogramm. Laupäeval on samal laval võimalus kaasa elada teiste seas ka Silent Vincentile ning suurepärase koosseisuga esinevale Kaitseliidu orkestrile Saxon

Sissepääs nii Grillfestile kui kontsertidele on traditsiooniliselt tasuta. Täispika ajakavaga saab tutvuda www.grillfest.ee/ajakava.