HAAPSALUS PROOVIS PAGULANE oma naist põlema panna

Möödunud nädalal kirjutas “Lääne Elu”, et perega Eestisse saadetud 27-aastane Samer Khtab on esimene nn pagulane, kes on jõudnud kriminaalsüüdistusega kohtu alla. Nimelt ähvardas mees 12.novembril oma naist põlema panna, valades talle peale süütavat vedelikku. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal ka vägivalda. 

Möödunud nädalal kirjutas Lääne Elu, et perega Eestisse saadetud 27aastane Samer Khtab on esimene nn pagulane, kes on jõudnud kriminaalsüüdistusega kohtu alla. Nimelt ähvardas mees 12. novembril oma naist põlema panna, valades talle peale süütavat vedelikku. Tüli käigus teipis mees naise käed kinni ja tarvitas tema kallal ka vägivalda. 

Tegemist on esimese juhtumiga, kus süüdistatavaks on välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse saabunud inimene. Hetkel hoitakse Samer Khtabi eeluurimise tõttu vahi all, kust ta peaks vabanema kolmapäeval, 18. jaanuaril.

30. detsembril lepiti prokuröriga kokku tingimisi aasta ja kahe kuu pikkuses vanglakaristuses. Möödunud nädalal pidi kokkulepe kinnitatama, kuid prokuratuur loobus kokkuleppest. Khtab oleks saanud ka lähenemiskeelu perele, kuna ta aga jäi edasi vahi alla, ei olnud seda vaja. Khtabi kriminaalasi lahendatakse üldmenetluse korras.

Lääne Elule olukorda kommenteerinud Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm ütles, et prokuratuur on saanud täiendavat teavet seoses riigi poolt kohaldatavate meetmetega, mis puudutavad süüdistatava rahvusvahelise kaitse staatust, ja loobus kokkuleppest.

Allikas: Lääne Elu

Buduaar.ee