HILJUTI EMAKS SAANUD teleajakirjanik Heelia Sillamaad tabas valus kaotus

HILJUTI EMAKS SAANUD teleajakirjanik Heelia Sillamaad tabas valus kaotus
erakogu

Tuntud telenägu Heelia Sillamaa kolis möödunud aastal Viljandisse, kus elab tema kallim, lavastaja Peep Maasik. Paaril on ka pisipoeg ning noor pere ootas õhinaga uude koju kolimist. Kahjuks ei läinud kõik aga ootuspäraselt.

Heelia ja Peep leidsid 2020.aasta novembrikuus soovitud korteri müügikuulutuse. Nad tundsid koheselt selles korteris ära oma tulevase kodu ning panid kokku kõik oma säästud ja võtsid vastu ka vanemate abi. Paar ostis korteri 32 000 euro eest ära ning alustas jaanuaris oma uue kodu renoveerimist.

Tulevase kodu alla panid noored pärast korteri ostu veel ligi 10 000 eurot hakkama. Kahjuks oli korter aga kassomandis ja naabrid otsustasid korteri ostueesõigust kasutades ära osta.

Valusast kaotusest kirjutab Heelia ka sotsiaalmeedias: “Õpetlik lugu sellest, kuidas meie pisike pere jääb ilma oma esimesest päris kodust. Me jagame seda lugu avalikkusega, sest viimased kaks nädalat on meie perele olnud vaimselt väga rasked ja me ei soovi, et keegi teine peaks kunagi midagi sarnast läbi elama. Ma ei suuda magada, süüa ja uskuda, et sellised asjad saavad päris elus juhtuda. Seda, et meie lugu ei ole väljamõeldis, tõendavad salvestatud telefonikõned ja sõnumid.

Meie esimeseks koduks sai armas korter üle saja aasta vanuses puumajas Viljandi Kesklinnas, maja oli õnnetoova numbriga 7. Laenasime veel vanematelt natuke raha, et saaksime selle remondiga muuta koduks, kus ühel pisipõnnil on soe ja turvaline üles kasvada. Jah, tegemist oli kortermajaga, mis on kaasomandis ja millel puudub notariaalne kasutuskord. Küll aga uskusime me inimeste headusesse ja lootsime, et meie uued naabrid on oma kavatsustes läbipaistvad ja arvestavad.

Siit tulebki nüüd loo õpetlik osa. Kahjuks ei saa alati lõpuni teist eestlast usaldada. Mul on nii valus seda lauset kirjutada, sest kogu me pere arvestas nende varasema kirja pandud ”eiga”. Täna ma enam nii usaldav pole, kuna lubaduse pidamine justkui ei ole enam mingi väärtus, mille peale loota ja millega arvestada.

Nädal aega enne seda, kui eelisostuõiguse tähtaeg oleks täis saanud ja meie kodu oleks olnud 100% kindlusega meie, otsustas Maarja meile teada anda, et kui meie ei ole nõus sellega, et 60 sentimeetrit ühiskasutatavast panipaigast läheb talle, ostab ta meie korteri ära! Sellega läheks raisku ka kogu meie remont. Meie remont, mida me oleme ise oma kätega teinud. Õigemini siis elukaaslane. Meie pere on viimased kaks kuud olnud olukorras, kus mina olen päevad läbi nelja kuuse poisipõnniga üksi kodus, sest elukaaslane käib üürikodus ainult magamas. Selleks, et valmis saaks meie enda päris oma kodu.

Ma olen pettunud ja arvan, et paljud ütleks meie olukorras olles, et selline käitumine on kiuslik ja pahatahtlik. Kuna mina sain aga Maarjalt sõnumi: ”Ladusama suhtluse nimel palun vestle otse minu sõbra Ronaldiga (jurist),” siis ei ole minul õigus hinnanguid anda. Minu emapalk ei ole ausõna nii suur, et minna Maarja sõbra Ronaldi (jurist) kutse peale kohtusse.

Ma loodan, et Maarja oskab seda hinnata, et tal on elus läinud nii hästi, et ta saab noore pere korteri lihtsalt ära osta, kui talle ühiskasutatava pinna arvelt suuremat vannituba ei võimaldata. Samuti loodan ma, et kui Maarja ühel päeval lapse saab, mõtleb ta korraks sellele loole tagasi. Mõtleb oma pisikest silmatera vaadates, mis tunne oleks temal siis, kui tema kodu temalt ära võetaks.”

 

Õpetlik lugu sellest, kuidas meie pisike pere jääb ilma oma esimesest päris kodust. Me jagame seda lugu avalikkusega,…

Posted by Heelia Sillamaa on Esmaspäev, 22. märts 2021