HOIATUS: ÄRA LANGE NENDE FACEBOOKI meeste libakontode võrku

Viimasel nädalal on Facebookis hakanud levima sarnase käekirjaga libakontod ja 99% juhtudel on need tehtud eestlaste nimedega, mõned ka venepäraste nimedega! Profiilipildiks on alati mõni tundmatu noormehe foto, mis oleks täpselt nagu mõnest pildipangast võetud meesmodelli oma. Kontode alt saadetakse massiliselt välja sõbrakutseid, mis viitab, et nende eesmärgiks võib olla on koguda inimeste andmeid..

Viimasel nädalal on Facebookis hakanud levima sarnase käekirjaga libakontod ja 99% juhtudel on need tehtud eestlaste nimedega, mõned ka venepäraste nimedega! Profiilipildiks on alati mõne tundmatu noormehe foto, mis oleks täpselt nagu mõnest pildipangast võetud meesmodelli oma. Kontode alt saadetakse massiliselt välja sõbrakutseid, mis viitab, et nende eesmärgiks võib olla on koguda inimeste andmeid… 

Etteruttavalt tasub mainida, et ühtegi sellist isikut ei tasu sõbralisti vastu võtta!

Libakontode nimed on väga lihtsakoelised: Priit Puujalg, Ats Arumaa, Meelis Lipp, Risto Metsamees, Toivo Mesilane, Timmu Kaus…

Tundmatud isikud, kes tegelikult nende kontode taga on, saadavad iga konto pealt välja sõbrakutseid ja siinkohal ilmselt ei valita kellele, vaid eesmärgiks on koguda võimalikult lühikese ajaga võimalikult palju sõpru. Kõige veidram loo juures on see, et keegi kusagil viitsib teha nii palju erinevaid kontosid – tegu oleks nagu liinitöölisega, kes üha uusi libakontosid valmis vorbib, neile nime, esipildi ja taustapildi valib. Miks?

Osadele kontodele on lisatud ka kodune aadress, ent lähemalt uurides selgub, et sellist tänava nime, nagu kontol mainitud, ei ole olemaski. Minevikku ühelgi kasutajal ei ole, ka pildialbumeid mitte – vaid üks profiilipilt ja taustapilt, mis mõlemad näevad väga ebausutavad välja. On näha, et kogu info, mis on viitsitud lisada, on sõna otseses mõttes pastakast välja imetud, et võimalikult kiirelt uus konto valmis vorpida ja sõbrakutsed välja saata.

Mainimist väärib ka see, et kui sõbrakutse vastu võtta, et rohkem infot isiku kohta teada saada (tavaliselt näevad kogu infot vaid sõbralistis olevad isikud), siis selgub kohe, et seda ei juhtu – täpsem info puudub ja kui neid nimesid googeldada, siis on samuti tühjus. Neid inimesi ei ole olemas, on libakontod ja neid tekib pidevalt juurde…

Võib aimata, et antud libakontod on loodud mingi kindla eesmärgiga ja paraku aktsepteerivad paljud väga lihtsameelselt neid isikuid oma sõbraks. See annab neile ligipääsu inimeste andmetele, mis neil Facebookis on. Ka mitmed tuntud eestlased on selliseid isikuid oma sõbralisti vastu võtnud.

Allpool on ekraanitõmmised paarist täna saadetud sõbrakutsest. Seda, kes on need mehed piltidel, ei ole teada.

 

Soovitame neid sõbrakutseid mitte vastu võtta, sest pole teada, kes on kontode taga ja mis eesmärgil seda üldse tehakse.