HOIATUS! KOOLILASTE SEAS liigub raske kõhuviirus!?

HOIATUS! KOOLILASTE SEAS liigub raske kõhuviirus!?

Koolilaste seas on üsnagi tavapärane, et aegajalt lähevad liikvele viirused või nakkushaigused ja kui üks laps on juba nakatunud, siis suure tõenäosusega ei pääse ka teised lapsed. Hiljuti leidis säärane juhtum aset Rakvere Reaalgümnaasiumis, kus kooliõde saatis samade sümptomite ilmnemisega koju ligikaudu 20 õpilast.

Koolilaste seas on üsnagi tavapärane, et aeg-ajalt lähevad liikvele viirused või nakkushaigused ja kui üks laps on juba nakatunud, siis suure tõenäosusega ei pääse ka teised lapsed. Hiljuti leidis säärane juhtum aset Rakvere Reaalgümnaasiumis, kus kooli medõde saatis samade sümptomite ilmnemisega koju ligikaudu 20 õpilast.

Ilmselt on mingi kõhuviirus Rakvere Reaalgümnaasiumis siiski ringlemas, kuid paanikaks põhjust ei ole, väidab kooli direktor. “Seitsmesed” käisid asja uurimas ning kooli direktoriga rääkimas, kes tõdeb, et mitmetes peredes tuli eelmisel nädalavahetusel ette juhtumeid, mis viitasid mingisugusele kõhuviirusele. “Tegu võis olla kõhuviiruse või mingisuguse nakkushaigusega ja kooli nedõde saatis eelmisel nädalal tõepoolest koju umbkaudu 20 last,” tõdeb mees.

Kuid ehk on asi hoopis koolis pakutavas toidus? “Tervisekaitseamet võttis kooli köögist proovid ja nende tulemused ei ole teada, kuid kool jätkab oma tegevust tavapärases rütmis,” kommenteerib direktor, kes käib ka ise õpilastega samas sööklas iga päev söömas ning tema organismile sealne toit negatiivset mõju avaldanud pole, seega ilmselt toidumürgitusega tegu olla ei saa.

Mis kõhuviirus Rakvere Reaalgümnaasiumis ringlema on läinud, on raske öelda, ent loodetavasti ei kaasne sellega suurem epideemia.