HOIATUS MEESTELE: nende kaunitaridega olge ettevaatlikud

Veebikonstaabel Andero Sepp annab teada, et Facebooki keskkonda on viimasel ajal tekkinud võõrapäraste nimedega kontod, mida kaunistavad avara dekolteega fotod ning lisab, et suure tõenäosusega on nende kontode loojate eesmärgiks inimestelt raha välja pressida. Sõbrakutseid saadavad nende kontode omanikud enamasti meestele, kuid üllatuslikul kombel vahel isegi ka naistele.

Kontodel on eestikeelne info ning just eestlased antud hetkel kontode haldajate sihiks ongi. Veebikonstaabel soovitab sõbrakutset kindlasti mitte vastu võtta. “Nii jäävad teravad elamused ära,”muigab ta. 

“Aga kui on soov ikkagi õnne proovida, et mis toimuma hakkab siis:

1) Kui Sul on naine ja lapsed, siis tuleta nende olemasolu endale meelde enne, kui mõne rumalusega hakkama saad, tagajärjed võivad olla pöördumatud. 

2) kinni teibitud veebikaamera aitab oluliselt kaasa, väite: “Mul on sinust nüüd kompromiteeriv video,” ümber lükkamiseks.

3) Üldiselt võiks veebikaamera olla suunatud vöökohast kõrgemale.

4) pükste, või muude taoliste intiimpiirkonda katvate esemete eemaldamine ei ole soovituslik, isegi teibitud veebikaameraga mite.

5) kui ikkagi õnne proovid siis pea meeles, et ka tagajärgede eest vastutad siin ikkagi Sina ise.”

Andero sotsiaalmeedia postituse alla saatis üks kommenteerija ka foto kontost, mille sõbrakutse tema sai. Tänaseks hetkeks on sellenimelise konto nimi juba ära muudetud.