ILUBLOGIJA VÕITLUS RASKE nahaprobleemiga

„Olen end toidupoes tuttava eest peitnud või teise tänavasse keeranud, kui eemal tuttavat näen, aga ma pole end meikinud,” räägib populaarne ilublogija Anna Elisabeth Kaljuvee (27), kellel on diagnoositud tõsine nahaprobleem – akne-rosaatsea.

Kuigi Anna Elisabethi blogist ja sotsiaalmeediakontodelt vaatab vastu kadestamisväärselt veatu näonahaga enesekindel naine, peidab end nende filtrite taga tõsine iluprobleem ja enesekindluse röövel. „Ükski pilt ei lähe üles, ilma et ma poleks kasutanud mõnda nahka siluvat äppi. Ja siis ma tunnen, nagu ma valetaksin teile,” on ta kirjutanud blogis oma tuhandetele lugejatele. „Võib tunduda, et pingutan üle, aga mu nahk on tõepoolest hullus seisus. Lõug ja põsed on kaetud tumepunaste ja roosade laikudega, pidevalt on naha all kolm-neli valulikku sõlme ja nina on 24/7 tulipunane.”

Anna Elisabethi mured nahaga algasid umbes neli aastat tagasi. „Esialgu tuli akne, mis algas lihtsate vistrike ilmumisega. Katsetasin toona hoopis erinevate toodetega või toodeteta. Lõpuks läksin arstile ja mul diagnoositi akne.” 

Ei tunne end kunagi 100% hästi

Naine kasutab meiki pea iga kord, kui toast välja astub. Välja arvatud siis, kui lapsega jalutama läheb või kiirelt toidupoes käib. „Ka kahel viimasel juhul põen pidevalt, et mõni tuttav tuleb vastu ja ehmub ära,” nii meenutab Anna Elisabeth ka olukordi, kus ta on end tuttava eest peitnud või hoopis teise tänavasse keeranud. „Siiski olen kohanud inimesi ka siis, kui ma olen meikimata olnud, ka blogi lugejad on tulnud tere ütlema,” meenutab naine. „Tunnen end sel juhul kohutavalt halvasti ja halb enesetunne on veel pikalt pärast seda kohtumist sees. Kui ma kellegagi räägin, olen ma 100% kindel, et ta vaatab mu vahel paremini, vahel halvemini peidetud arme ja punne ning mõtleb neist, mitte meie vestlusteemast,” räägib blogija, kes on sageli kutsutud ka mitmetele glamuursetele üritustele. „Kui nahk on eriti korrast ära, olen isegi üritustele minemata jätnud. Ma võin olla nii sätitud kui üldse võimalik, aga meigi alt paistavad punnid siiski alati välja ja seetõttu ei tunne ma end kunagi 100% hästi.”

Meik aitab

Tõsise nahaprobleemiga silmitsi seistes on naine võtnud mitmeid kordi sotsiaalmeedias sõna, et rõhutada meigi kandmise olulisust vastukaaluks kõigile loomuliku ilu propageerijatele ja kampaaniatele. „Ma leian, et naistest, kellele emake loodus on kinkinud veatu näonaha, on äärmiselt taktitundetu igal pool rõhutada, et loomulik ilu on parim ja ainuõige. Muidugi on see hea, kui sul on loomulikult kaunis nahk või paksud pikad juuksed või kadestamisväärt kulmukaar, kuid kõigil nii hästi ei lähe ja sel juhul on täiesti okei pöörduda meigitoodete poole, et end paremini tunda,” räägib Anna Elisabeth. „Inimene, kes mulle hommikul peeglist vastu vaatab, ei ole see inimene, kelleks ma end ise pean ja kes ma olla tahan. See inimene on haige, õnnetu ja ebakindel. Kui tugeva katvusega jumestuskreem on see, mida ma vajan, et tänaval enesekindlalt tuttavaid tervitada, mitte peitu pugeda, siis nii ongi.” 

Tänaseks on naise iluarsenali end sisse seadnud loomulikult superhea katvusega jumestuskreemid. „Mu lemmikud on YSL Touche Eclat Le Teint, Too Faced Born This Way ja Catrice HD Liquid Coverage. Puudritest on parim M.A.C Mineralize Skin Finish, sest see jääb loomulik ega muuda niigi tugevat meigipõhja veelgi paksemaks. Jumestuskreeme kannan peale Beauty Blender meigisvammiga – saan sellega oluliselt parema katvuse kui mis tahes pintsliga,” jagab blogija nõuandeid.

Vesi-vesi-vesi!

Anna Elisabeth ei ole siiani veel oma probleemile lahendust leidnud, sest lapseootele jäämine takistas edasist ravi ning raseduse teisel trimestril liitus aknega ka rosaatsea. „Rasedusaegne hormoonide möll ajas asja ainult hullemaks ja imetamine takistab ravi,” ütleb naine. Hetkel saab ta ainult püüda nahka mitte ärritada, kasutada mõningaid kreeme ja juua palju vett! „Ma ei ole otsest seost toidu ja näonaha vahel leidnud, küll aga pean minagi kordama vana head tarkust, et vesi-vesi-vesi! Mida rohkem vedelikku ma tarbin, seda rahulikum ja tervema väljanägemisega on ka nahk.”

Anna Elisabeth ei soovi oma näonahast veel pilte jagada, aga lubab, et kui pärast imetamise lõppu korraliku raviga alustada saab ja probleem kontrolli alla saadud, teeb ta seda oma blogis kindlasti.

Anna Elisabethi blogiga saad tutvuda siin.
Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar.