Intervjuu Kim Kiyosakiga naiste ettevõtlusest. Kohtumiseni Wealth Forumil 27.10

Kim Kiyosaki on edukas kinnisvarainvestor, ettevõtja, rahvusvaheline esineja ja mitmete raamatute autor. Ta on Rich Woman brändi asutaja ja “Rikas isa, vaene isa” autori, Rich Dad brändi looja Robet Kiyosaki abikaasa.

Buduaar uuris Kim Kiyosakilt, kes on ka mitme naistele suunatud äriraamatu autor, millised kasulikud omadused äri alustamisel on naistel meeste ees ja miks see nii on?


Kim Kiyosaki:

Ma olen tähele pannud, et naistel on äris kolm eelist… ja samuti üks piirang, mille naised ise endale pannud on.

Eelised

1. Naised on üldiselt suhtepõhise käitumisega. Meile meeldib sõpradega kokku saada. Me naudime inimeste kokkuviimist ja tutvustamist. Selle kohta öeldakse networking.

Mul on tore seltskond sõbrannasid, kellega me regulaarselt kohtume. Me kõik oleme äriomanikud ja meie kohtumiste eesmärk on üksteist äris toetada. Kuid see ei alanud nii. Need kohtumised said alguse sellest, et meile meeldis koos aega veeta ja me tahtsime lihtsalt lõbutseda nagu tüdrukud ikka. Ja aja möödudes jõudsime sinna, et jagasime üksteisega oma ettevõtete käekäiku ja teemasid, millega kokku puutusime. Tulemuseks oli see, et me pakkusime üksteisele julgustust ja aitasime lahendusi leida.

Ettevõtlus on minu jaoks suhete küsimus. Sul on suhe oma alluvate, klientide, allhankijate, investorite ja äripartneritega. Ma ütlen tihti, et äri ilma inimesteta oleks lihtne, sest inimeste juhtimine on üks keerukamaid asju äritegemises, kuna arvesse tuleb võtta nii palju erinevaid iseloomusid. Aga olles naine, näen ma seda kui võimalust. Nii nagu meil on kombeks hoolitseda oma perekondade eest, hoolitseme me oma ettevõtete eest. Meile meeldib näha teda kasvamas ja arenemas, samamoodi, nagu meile meeldib, kui inimestel läheb hästi.

2. Me küsime meelsasti abi. Naised ei karda küsida juhtnööre. Olen ka varem öelnud, et üks võtmeküsimusi äris on leida endale hea mentor. Ma näen siin paljude naiste võimalust. Naistel ei ole ka enda egoga probleeme (mis ei tähenda, et naistel poleks tugevat ego), mis võib paljudele meestele ohtlikuks saada. Enamasti ei karda me öelda, et me ei tea mingit asja ja küsime sellelt, kes teab. Olen avastanud, et paljud edukad ettevõtjad annavad hea meelega nõu, sest nad teavad, mida see tähendab, ja tahavad aidata uustulijaid.

3. Me võtame elus mitmeid rolle. Jah, tõepoolest, me oleme läbi teinud suuri arenguid… Ja isegi kui naisel on täistöökoht, on meie õlul ikka majapidamine, lapsed ja ka meie vanemad. Ma ei nimeta seda multitasking‘uks, ma nimetan seda žonglöörimiseks paljude pallidega. See on see, mida ettevõtjad teevad. Me sageli ei teadvusta endale, kuidas meie igapäevane tegevus valmistab meid ette ettevõtjaeluks.

Toon ühe näite. Debbie töötas firmas, mis korraldab jalgrattareise üle maailma. Tema töö oli juhtida nädala jooksul gruppi eri tasemel jalgrattureid. Ta ütles mulle, et tema unistuseks on oma firma, aga ta ei pidanud ennast piisavalt kvalifitseerunuks. Kui me rääkisime tema rollist, siis ma hakkasin naerma, sest see oli ideaalne esimene samm ettevõtluse teel. Ta tegeles iga kliendi nõudmistega, koordineeris hotelle, toidukordi, varustust. Ta suhtles firma teiste töötajatega. Iga päev tegeles ta esilekerkivate probleemidega, mis vajasid kohest lahendust. Ja samal ajal müüs ta meile selle firma teisi reise. Mis eeldusi tal veel vaja oleks firma alustamiseks? Kuid need on oskused, mida me võtame enesestmõistevana, ometi on just need ettevõtja tunnuseks.

Milliseid tegevusi teed sa juba praegu igapäevaselt, millest sul oleks kasu ettevõtjana? Millised oskused sul juba on, mida ettevõtjal võiks vaja minna?

Üks väga praktiline eelis, mis naistel ettevõtjana on: on olemas palju kohalikke või rahvusvahelisi programme, mis on mõeldud naiste abistamiseks. Maailm on aru saanud, et naised on majanduslik jõud, mida tuleb tunnustada ja mida on oluline toetada.

Piirang
On hea uudis, et Ameerika Ühendriikides on naiste omanduses 50% eraettevõtteid. Olen lugenud, et sama trend on ka mujal maailmas. Naiste alluvuses töötab 13 miljonit inimest. Hämmastav fakt on aga see, et ainult 3% naiste ettevõtetest on ületanud kasumipiiri üks miljon dollarit.

Ma pean enda käest küsima, miks?
Ma arvan, et asi sai alguse ettevõtlusega alustamise põhjusest. Paljud naised, kellega olen rääkinud, on öelnud, et nad alustasid oma äri saamaks lisa 1000, 2000 või 3000 dollarit kuus. See oli eesmärk. Ja loomulikult pole eesmärgis midagi halba.

Seepärast, kui meie naistena tahame juhtida ja teha maailmas midagi ära, peame me mõtlema suuremalt. Ma soovitan alustada väikselt, kuid planeerida suurelt. Luba oma ettevõttel kasvada ülemaailmselt tuntud organisatsiooniks. Hoolitse selle unistuse eest. Unistus ei ole veel ettevõte, aga unistades ei sea me piire, miks ettevõte ei võiks olla sama suurepärane kui sina.

————————————————————————————————————-
Kas tead, mis on Wealth Forum?

27. oktoobril teeb Robert Kiyosaki Ida-Euroopa ainsa ülesastumise Eestis, Saku Suurhallis. Saalis on 3500 kuulajat enam kui 8 riigist. Jah, see tuleb võimas ja erakordne. Lisaks maailmakuulsale Robert Kiyosakile astuvad lavale veel Kim Kiyosaki, Eric Edmeades, Asel Sydykova ja Kevin Green. Need esinejad on muutnud tänaseks miljonite inimeste elusid. Rohkem infot SIIT

Piletivõitjad selgunud! Palju õnne LadyMillionaire ja Helen, teie olete võitnud pileti Wealth Forumine, mis toimub 27.10. Võtame teiega ühendust!

OSTA PILET KOHE SIIT ja rohkem infot leiad SIIT