JANNE SAARE KEHA LUGU: see pole lihtne, see on elukestev protsess

Igal naisel on oma keha lugu  see saab alguse ilmselt teismeeas, mil me esmakordselt oma kehale rohkem tähelepanu pöörama hakkame ning sealt edasi tekib suhe oma kehaga. Paraku tunnevad paljud naised end oma kehas õnnetuna ning oma keha armastama õppimine ja selle aktsepteerimine on elukestev protsess.

Endine Nexuse lauljatar Janne Saar tõdeb, et enese armastamine ei ole lihtne. “Paljud naised on oma keha ja kaalu suhtes tihti liiga kriitilised. Naise keha on minu arvates tervikuna väga ilus ja eriti ilusaks teeb naise, kui tal on lisaks ka hea iseloom.”

Janne jaoks oli teismeiga kõige keerulisem. See oli periood, mil ta oli oma keha suhtes liiga karm ning negatiivselt mõjusid ka koolikaaslaste pidevad kriitikanooled. “Teismelise iga oli päris raske. Koolis klassivennad norisid tihti, et olen liiga peenike ja kurve pole. Mõned korrad käisin tüdrukute tualetis nutmas, sest sõnad tegid haiget. Sellel hetkel kandsin prille ega pidanud end eriti ilusaks. See oli vahetult enne Nexust,” meenutab naine täna.

Oma kehaga rahu tegemine on Janne silmis protsess, mis kestab terve elu, sest meie keha on pidevas muutumises. “Sellel raskel hetkel oli mul teismelise keha. Nüüd olen naise kehas ja ega see ka nii ei jää. Selleks, et oma välise kehaga rahu teha, tuleb mõista, et sinu kui inimese väärtus ei sõltu sellest, millises kestas sa elad. Kui tõesti on teatud asjad, mis häirivad, siis tänapäeval on võimalused selleks, et end väliselt muuta. Rahu tegemine oma kehaga on aga midagi sellist, mis peab tulema seest poolt. Välisest muutusest pole kasu, kui sa südames endaga rahul ei ole.”

Täna suhtub Janne oma kehasse positiivselt, kuigi see ei tähenda, et negatiivseid mõtteid üldse pähe ei tuleks. “Proovin end mitte kritiseerida. Kui peegli ees mõni negatiivne mõte pähe tuleb, aktsepteerin seda ja suunan tähelepanu sellele, mis meeldib. Ma arvan, et kui trenni teha ja tervislikult toituda, siis pole palju põhjust kritiseerimiseks. Kõige olulisem on olla terve ja tänulik selle eest, mis on.”