JESPER PARVE: “Kähkukad on väikeste laste vanemate tihedad külalised!”

JESPER PARVE: “Kähkukad on väikeste laste vanemate tihedad külalised!”

Jesper Parve näol on kahtlemata tegu hunt Kriimsilmaga, kellel on üheksa ametit. Lisaks sellele, et Jesperi näol on tegu endise profikorvpalluriga, naudib ta ka laias maailmas ringi rändamist, “Mida mehed tegelikult tahavad” vestlusõhtute juhtimist, blogi pidamist, raamatute kirjutamist, söögi valmistamist ning kõige selle kõrvalt jõuab mees ka naist, kaht last ja koera kasvatada. 

Oktoobrikuu alguses esitles Jesper Parve oma uut raamatut “Mees 2. Minu Kari,” kus ta viis lugeja teekonnale, mis puudutab meie suhteid, perekonda, rahvast ja maailma. Raamatu sissejuhatuses kirjutab mees järgmiselt: “Mees ei tohiks tegelikult isaks saada enne, kui ta ei ole iseenda mõtteid ja hingeelu korda saanud”. Buduaar uuris Jesperilt, kas ta ise oli isaks saamiseks valmis, kuivõrd on laste saamine tema ja tema elukaaslase Mari Ojasaare suhet muutnud ning kas vastab tõele, et laste kõrvalt on jõudu ainult kähkukateks. 

Esimene laps tuli just õigel ajal, olime selleks valmis ja teda ka planeerinud. Eks täielikult valmis ei olda kunagi ja ega täiuslikke vanemaid ei ole olemas. Aga enamik oskusi on meil ikkagi juba instinktidena kuskil sügaval olemas ja eks tule laste kasvatamisel ka palju enda sisehäält kuulata. Ja eks enamik oskusi omandatakse ikkagi kasvatamise käigus – ühe korra teed valesti, järgmine kord juba õigesti,” lausub Jesper. 

Ta tunnistab, et otse loomulikult on laste saamine tema ja Mari suhet muutnud. “Tihti igatsen oma naist just naise rollis. Mitte aga laste ema rollis. Sest me olime enne lapsi hommikust õhtuni ninapidi koos ja reisisime ja arutasime ja vestlesime päevad läbi. Nüüd lihtsalt kogu muu möllu kõrvalt seda aega ei ole. Kuid teadmine, et see jälle kord tuleb, teeb meid mõlemaid palju rahulikumaks. Praegu on nii, aga varsti teisiti.”

Kuidas on lood aga paari voodieluga? Kas vastab tõele, et laste kõrvalt on jaksu vaid kähkukateks? “Jaa, kähkukad on väga mõnusad ja mis salata, väikeste laste vanemate tihedad külalised. Lapsed on selles mõttes super õpetajad meile, et kui naine õpib lõpuks lõdvestuma ja seksi nautima nii, et lapsed kuskil läheduses magavad ja ta nendele ei mõtle, siis on ta juba zen preestrinna ja kui mees suudab mõttetööd teha suures toas nii, et samal ajal mänguasju lendab ja lapsed röögivad, siis on ta zen kuningas. Ei ole vaja keskendumist minna suure raha eest kuskile loengusse või koolitusele õppima. Kodus on kõige parem kool. Ja see ei maksa sentigi,” sõnab Jesper. 


Sarnased artiklid