JESPER PARVE: „Mehed on nagu koerad!”

Mida teeks hinnatud blogija, raamatu „Minu Bali” autor ja maailmarändur Jesper Parve siis, kui ta saaks üheks päevaks olla naine? Just naistest, armastusest ja suhetest Jesperiga seekord rääkisimegi.

Mida teeks hinnatud blogija, raamatute „Minu Bali” ning värske bestselleri “Mees” autor ja maailmarändur Jesper Parve siis, kui ta saaks üheks päevaks olla naine? Just naistest, armastusest ja suhetest Jesperiga seekord rääkisimegi.

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Kõige olulisem on meestel meeles pidada seda, et kui ta räägib naisega, siis ta räägib emotsiooniga. Naine ei valeta kunagi, ta räägib just nii, nagu ta ennast hetkel tunneb. Ja kuna tundeid on nii erinevaid, mitmeid ja kiiresti vahelduvaid, siis on ka jutte erinevaid, mitmeid ja kiiresti vahelduvaid.

Kuidas sulle tundub, kas mehed õpivad ajaga (naiste) mõtteid lugema?

Naiste mõtteid ei ole võimalik lugema õppida, naiste emotsioone on aga võimalik õppida ette ennustama ja selle põhjalt siis eeldada, mis mõtted võivad tekkida. Aga see on nii 80/20 võimalus, et pihta paned. Sajaprotsendilist kindlust seal ei ole.

Kui palju mehed omavahel naistest räägivad?

Ikka palju räägitakse oma naistest, räägitakse sõprade naistest, räägitakse võõrastest naistest ja räägitakse kogu maailma naistest. Aga see jutt on kogu aeg sama, ega seal midagi uut ei ole. Need jutud on juba aastatuhandeid samad olnud.

Kui romantiliseks meheks sa end ise pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled naisele need kolm kaunist sõna?

Lilli peab viima ja neid sõnu ütlema piisavalt tihti. Kuid piisavalt harva, et need tuleks alati mõnusa üllatusena.

Millised on need viis asja, mida iga naine peaks meeste kohta teadma?

Neid asju ei olegi nii palju, mida vaja teada. Oma mehe telefoninumbrit peaks kindlasti peast teadma, et kui on kiirelt abi vaja, siis saab kohe helistada. Kuid peamine, mida meeste puhul meeles pidada, on see, et me oleme nagu koerad. Kui saame oma energia tühjaks joosta, oma instinktidele rakendust ja oma mõttele tegevust, siis oleme kodus mõnusad rahulikud olevused, kes ei näri, kes ei klähvi, kes ei tee pahandusi ja kes ei pissi tuppa.

Kuidas peaks käituma mees, kui tüli on majas?

Oleneb põhjusest. Olema mees.

Mida arvad sina, mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Kui naised eeldavad ja ootavad oma meestelt samasugust käitumist ja mõtlemist nagu oma sõbrannadelt. Ja samamoodi, kui mehed eeldavad ja ootavad oma naiselt samu asju kui oma sõpradelt.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Ürgne power on see, mis paneb iga naise kuradi seksikalt särama.

Kui saaksid olla üks päev naine, siis mida sa teeksid?

Istuksin paljalt peegli ees kogu päeva.

Kuidas armastust hoida?

Rutiin tapab.

Millised on need asjad, mida naised suhtes ei peaks tegema või peaksid vähem tegema…

Kontrollima natuke rohkem oma emotsioone ja tegelikult tegema sama, mida ootavad oma mehelt – rääkima rohkem. Mehed ei ole selgeltnägijad. Arvestage naised sellega, et kui teil on millegipärast paha tuju või olete vihased, siis meie, mehed, eeldame, et see on meie süü ja hakkame lahendust otsima. Nii juba on!

Kas raatsiksid mõnd oma romantilisimat/naljakaimat seika seoses naistega ka Buduaari lugejatega jagada?

Panen siia hoopis ühe mõistuloo naiste ja meeste vahelisest suhtlemisest. Las igaüks ise võtab siit kaasa selle, mis talle õpetlik tundub. Kaks vanemat daami istuvad kortermaja õuel pingil ja üks hakkab teisele seletama: „Tead, Maali, mis eile juhtus? Olin mina köögis ja vaatasin aknast välja, kui äkki tuli naabri Vello uksest sisse. Ei koputanud ega öelnud tere. Tuli minu juurde, tõstis seeliku üles, ajas püksid maha ja hakkas aga seksima. No mis seal ikka, mul oli ka isu peal ja nii me seal siis seksisime ja seksisime. Ja tead kohe tükk aega seksisime. Siis ta tõmbas omal püksid üles ja läks sõnagi lausumata välja. Ja tead, ma ei saanudki aru, mis ta must tahtis.”

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar