JULGED MÕTTED! KERSTI KALJULAID võidab aususega rahva poolehoidu

5 kommentaari
JULGED MÕTTED! KERSTI KALJULAID võidab aususega rahva poolehoidu

President Kersti Kaljulaid kogub Facebookis fänne ja lugupidamist. Viimase nädalaga on ta juurde saanud enam kui 3600 fänni, ületades sellega 10 000 fänni piiri. Üks põhjusi, miks noortele ja keskealistele Kaljulaid meeldib, on tema ausus ja otsekohesus. Täna põhjendas ta Facebookis, miks ta loobus oma ametissenimetamise päeval tema auks korraldatud tänujumalateenistusest.

President Kersti Kaljulaid kogub Facebookis jõudsalt fänne ja lugupidamist. Viimase nädalaga on ta juurde saanud enam kui 3600 fänni, ületades sellega 10 000 fänni piiri. Üks põhjusi, miks noortele ja keskealistele Kaljulaid meeldib, on tema ausus ja otsekohesus. Täna põhjendas ta Facebookis, miks ta loobus oma ametissenimetamise päeval tema auks korraldatud tänujumalateenistusest.

 

Kaljulaid kirjutas Facebooki järgmist: “Ma austan inimeste usuvabadust. Ma pean lugu tööst, mida kogudused teevad ühiskonna nõrgemate abistamiseks. Ja ma austan inimeste soovi ja traditsiooni kaasata kirikut oma igapäevastesse tegemistesse. Kui mind kutsutakse kirikusse pulma või matusele, sest korraldajad on nii soovinud, siis loomulikult ma lähen. Kui Tori Püha Jüri kirikus mälestatakse veteranipäeval Eesti eest langenud sõjamehi, siis ma lähen sinna. Koos oma kontrollikoja kolleegidega kohtusime mõned aastad tagasi ka paavstiga ning sel kohtumisel järgisime kõiki kiriku tavasid. Sest mind kutsuti ja nii on kombeks. 

Kuid riiklike tähtpäevade, samuti kiriklike pühade puhul kirikus käimine ei oleks siiras olukorras, kus kirikuskäik pole olnud minu jaoks varem nende tähtpäevade osa. Mul ei ole midagi ühegi Eestis tegutseva kiriku vastu, minu lähedaste hulgas leidub ka näiteks Jaani koguduse liikmeid. See on nende inimeste vaba valik ja see ei ole kunagi tekitanud meie peres mingeid pingeid ega vaidlusi. Nii me austamegi ka pereringis üksteise vabadust uskuda seda, mis on igaühele oluline. Me otsime tröösti sealt, kust me seda leiame. Kes kirikust, kes mere äärest, kes metsast. See on igaühe vabadus. Ja seda pean ma kõige olulisemaks.”

 

Buduaar.ee