KADUNUD MARKKUSE EMA: me tahame kindlaid tõendeid

KADUNUD MARKKUSE EMA: me tahame kindlaid tõendeid

Markkus Ansberg jäi Võru linnas kadunuks ööl vastu 24. oktoobrit, aastal 2015, mis tähendab, et tänaseks on sellest kurvast õhtust möödas enam kui kümme kuud, pigem isegi ligemale terve aasta. Noormehe perekond ning sõbrad jätkavad otsinguid seni, kuni saavad vastuse ning leiavad Markkuse. 

Markkus Ansberg jäi Võru linnas kadunuks ööl vastu 24. oktoobrit, aastal 2015, mis tähendab, et tänaseks on sellest kurvast õhtust möödas juba peaaegu terve aasta. Noormehe perekond ning sõbrad jätkavad otsinguid seni, kuni saavad vastuse ning leiavad Markkuse. 

Markkuse ema Marika ei usu enam ammu ennustustesse, ta tahab lihtsalt teada, mis tema pojaga juhtus ja kus ta on. “Pea aasta möödudes tahtsime reedel siis jätkuvalt politseist teada, et mis nad suure uurimise tulemusena siis arvavad meie juhtumist. Et mis meie pojaga juhtus? Noh, kehitati enam-vähem jätkuvalt õlgu, et midagi pole ja kui tuleb, siis tegeletakse asjaga. Tublid! Aga meedias tuli vastuseid nagu varrukast. Markkus oli alkoholijoobes, juhtus õnnetus, mille tulemusena ta on surnud… Aga meid vaevab, et mis õnnetus? Kas on surnud? Kas oli ikka alkoholijoobes? Kus on tõendid, faktid? Äkki ikka juhtus kuritegu või aitas sellele nn õnnetusele keegi kaasa? Ma ei usu enam ammu ennustustesse ja seda vähemalt niikaua, kuni meie last ei ole leitud ning pole suudetud kindlaks teha, mis juhtus. Pole mõtet järeldusi teha.

Kahjuks meie laps ja teised kadunud inimesed, kes on reaalselt kadunud, kellelegi eriti nagu korda ei lähe. Sest jäädakse kõige lihtsama arvamuse juurde, et õnnetus. Me ei välista õnnetust, aga samas, kui ei olnud õnnetus? Mis siis saab? Räägitakse ainult sellest, et Markkus oli alkoholijoobes (see on siis aastase uurimise tulemus või mis?). Kuid sellest hoolimata võis ta siiski kellegi arvates kõndida mööda metsi ja soid kaugele linnast. No mida otsima? Sest siinkandi metsades on meeletult seenelisi ja marjulisi käinud ja sõdurid teevad alalõpmata oma õppusi ja mitte keegi pole ju leidnud. Küll see peab ikka koht olema, kuhu ta siis õnnetusega sattus?”

Loe Marika täispikka postitust Facebookis siin

Marika ootab endiselt kõikvõimalikku infot Markkuse kohta.