KADUNUD MARKKUSE EMA: nutame oma nutmised ära ja ikka muidugi loodad

KADUNUD MARKKUSE EMA: nutame oma nutmised ära ja ikka muidugi loodad

Toona 17aastane Markkus jäi Võru linnas kadunuks ööl vastu 24. oktoobrit, aastal 2015 ning paraku ei ole teda tänaseni leitud. Teada pole ka see, mis Markkusega tegelikult juhtus ja kes on need inimesed, kes sellega seotud on. Markkuse ema Marika rääkis Uudised.ee portaalile emotsioonidest nüüd kolm aastat hiljem.

Marika perekond üritab eluga edasi minna, kuid Markkus on nende mõtetes nii hommikul ärgates kui õhtul voodisse heites. “Me üritame edasi minna. Proovime jätkata nii palju kui võimalik sellist normaalset elu. Oleme üritanud ikka nii, et teeme kõike seda, mida vanasti tegime. Käime igal pool väljas ja reisil. Aga see on selline asi, millega sa õpid elama. See on sul hommikul ärgates meeles ja õhtul magama minnes meeles,”tõdeb Marika, et Markkus on mõtetes alati.

“Mina olen selline emotsionaalne, kes laseb kõik välja. Mees hoiab kõik endasse. Vahel paar nädalat me ei räägi sellest üldse ja siis tuleb minul selline hetk, kus ma kõik emotsioonid välja valan ja siis ma nutan. Siis kõik nutavad ja me nutame oma nutmised ära ja ikka muidugi loodad. Kui tuleb võõras auto ja jääb seisma maja ette, siis ikka loodad, et äkki nüüd Markkus tuleb sealt autost välja. Selles mõttes ma loodan, et tuleb selgus, et mis temaga juhtus. Pinget on väga palju. See mõjub. Meie oleme kõik teinud, et teda leida ja selles osas ma olen nii palju maha rahunenud ja usun, et ka politsei tegi kõik, mis oli nende võimuses.”