KARM PALJASTUS: PALJUD EESTI MEHED peksavad oma naisi

KARM PALJASTUS: PALJUD EESTI MEHED peksavad oma naisi

Eestis on kannatanud füüsilise või seksuaalse vägivalla all iga viies naine ning kõige kurvem on fakt, et see trend liigub pigem tõusvas joones. Paremaks ei lähe olukord seni kuni naised lasevad endaga nii käituda ja ei otsi abi ega tunnista iseendale, et see probleem ei lahene iseenesest.

Eestis on kannatanud füüsilise või seksuaalse vägivalla all iga viies naine ning kõige kurvem on fakt, et see trend liigub pigem tõusvas joones. Paremaks ei lähe olukord seni, kuni naised lasevad endaga nii käituda ja ei otsi abi ega tunnista iseendale, et see probleem ei lahene iseenesest.

Naiste Varjupaikade Liidu esinaise Eha Reitelmanni sõnul peaks riik esmajoones tagama varjupaikade säilimise, mis täna ei ole aga sugugi lõpuni selge. Kui naisel ei ole vägivaldse mehe eest enam kusagile põgeneda, süveneb probleem veelgi. Õnneks on hakanud üha rohkem naisi otsima abi ja seetõttu on oluline, et neil oleks võimalus vägivaldse mehe eest kusagile minna.

Sel teemal võtsid sõna Naiste Varjupaikade Liidu esinaine Eha Reitelmann ja poliitik Marianne Mikko, kes on alati olnud aktiivne naiste õiguste eest seisja.

Vaata täpsemalt allpool olevast videost!