KAS 40AASTASELT EMAKS saada on vale?

Selle aasta veebruaris jõudis kõigi Aktuaalse Kaamera vaatajateni uudis, et AK tegijate kauaaegne kolleeg ja uudisteankur, 44aastane Monika Tamla on saanud kolmandat korda emaks. Kuigi enamuse jaoks oli uudis positiivne, sattus Monika ometi oma „kõrge“ vanuse tõttu internetis parastavate kommenteerijate kriitika alla.

Selle aasta veebruaris jõudis kõigi “Aktuaalse kaamera” vaatajateni uudis, et AK tegijate kauaaegne kolleeg ja uudisteankur, 44aastane Monika Tamla on saanud kolmandat korda emaks. Kuigi enamiku jaoks oli uudis positiivne, sattus Monika ometi oma „kõrge“ vanuse tõttu internetis parastavate kommenteerijate kriitika alla.

Kuigi füüsiliselt on võimalik rasestuda ja sünnitada lausa ulmeliselt kõrges eas (Indias sünnitas 2016. aasta mais üle 70aastane naine), leiavad paljud, et mingis vanuses ei ole emaks saamine enam sugugi sobilik ning erinevaid argumente jagub nii, et lõppu ei paista.

Buduaari foorumis on mõned nädalad tagasi algatatud teema, kus murelik lugeja oli internetis märganud negatiivseid kommentaare Monika Tamla vanuse kohta ning küsis teistelt foorumi liikmetelt, kuidas suhtuvad nemad antud teemasse. „Kas tõesti on nii vale, kui saad hilja emaks?“ küsib ta.

Tuleb välja, et väga paljud suhtuvad üle 40 ja lausa üle 30aastaselt sünnitamisse negatiivselt. Põhjuseks tuuakse näiteks seda, et vanema naise munarakud ei ole enam terve lapse „tootmiseks“ piisavalt võimekad. Lisaks näib oluliseks faktoriks olevat ka see, et ema on nüüd tembeldatud „vanaks emaks“, sest teiste samaealiste lastega võrreldes võib ta näida isegi vanaemana.

Kommentaare lugedes näib levinud olevat ka arvamus, et parim aeg lapse saamiseks on umbes 25-30, sest ka liiga noorelt ehk 18-20aastaselt ei ole veel aeg emaks saada. Näiteks arvavad mõned, et nii noorelt sünnitanud emad on pigem „lihtsameelsed“ või „maatüdrukud“, kellel ei ole erilist karjäärivõimalust ning kelle lastest kasvavad samamoodi harimatud inimesed.

Vaatamata negatiivsetele kommentaaridele leidus siiski ka neid, kes pidasid igas vanuses lapse saamist normaalseks – kui võimalus ja tahe on, siis miks mitte.

Mida arvad sina antud teemast?

Loe foorumi teemat lähemalt SIIN.