KAS EESTI MEEDIA tegi Nublu isiku paljastamisega suure vea?

KAS EESTI MEEDIA tegi Nublu isiku paljastamisega suure vea?

Mõminaräppar Nublu on praegusel hetkel Eesti üks populaarsemaid artiste. Tema lugu “Mina ka” on Youtube’i keskkonnas vaadatud kokku lausa üle 2,6 miljoni korra ning vaatamiste arv muudkui suureneb. 

Nublu näol on tegu salapärase räppariga, kes tegelikult pole ammu enam salajane. Tema nime pole sugugi raske välja guugeldada ning nii mõnedki kommentaatorid on Nublust ilmunud artiklite alla vihjeid poetanud. Siiani on Nublu soovi jääda anonüümseks siiski austatud ning ükski meediaväljaanne pole tema nime kuskil avalikustanud. Seda kuni eilseni. 

Nimelt avaldas Eesti Meedia gruppi kuuluv väljaanne Elu24 kontimurdva uurimistöö tulemusena Nublu isiku, tema haridustee ning lisaks ka näiteks faktid, et noormees on kätt proovinud näitlemises ja õpib hetkel ajakirjanikuks. Uurimistöö oli lausa sedavõrd põhjalik, et puudu oli vast veel Nublu seksuaalpartnerite arv ja vanus, millal ta süütuse kaotas. 

Siinkohal tekib küsimus, et kuivõrd eetiline on klikkide nimel võtta ilma antud isiku loata ära tema anonüümsus? Nii mõnedki on tõdenud, et Eesti Meedia ja Elu24 ei austanud artisti soovi vaikselt ilma suure kärata omi asju ajada ning tegid Nublu isiku paljastamisel väga suure vea. Veelgi iroonilisemaks muudab asja aga see, et alles nädal tagasi soovis Eesti meedia, et Nublu esineks nende üüratul auhinnagaalal. Nublu ei viibinud ürituse ajal aga Eestis ning ei saanud seega nii esineda kui ka Artist of The Year auhinda vastu võtta. Või ehk oligi tegu peene kättemaksuga?