KAS ELINA NECHAYEVA läheb Eurovisioonile kehvema esitlusega kui algselt plaanitud?

Eesti Laulu võiduloo “La forza” üks autoritest, Mihkel Mattisen, külastas hiljuti Vikerraadio stuudiot. Mihkel tunnistas paljude üllatuseks raadiosaates, et Elina Nechayeva tervet lava kattev kleit ei pruugigi Lissaboni Eurovisioonile jõuda.

“Ma uskusin sellesse laulu ja Elinasse, et see lugu sobiks võitma. Ei saa öelda, et ma oleksin üllatunud, aga võidus ma kindel siiski ei olnud, sest favoriite on ju ennegi olnud,” sõnas Mihkel Eesti Laulu võitmise kohta. 

“Lugu sündis sedasi, et istusime Timoga maha ja arutasime, mida me tahaks teha. Timo tegi instrumentaaldemo ja saatis selle mulle. Mina tegin sellele viisi ning siis pöördusime Elina poole, sest laulule oli ju ka sõnu vaja. Kuna tahtsime, et laul oleks itaalia keeles ja teadsime, et Elina oskab itaalia keelt, siis erinevad osad loksusidki lõpuks ilusasti paika,” rääkis Mihkel “La forza” sünnist lähemalt.

Mihkel lisas, et tulemas on ka suurem koosolek, kus arutatakse, kas esituses tehakse muudatusi või mida annaks veel paremaks muuta. “Väga palju määrab ka rahakott, sest Eurovisioonil on kõik meeletult kallis. Üritame kalkuleerida ja teha võimaluste piires võimalikult hästi.”

Näiteks pole Mihkel kindel, kas Elina kleit üldse Eurovisioonile jõuab. “Me oleme algusest peale olnud arvamusel, et see kleit ei pea jääma. Võibolla tuleb midagi hoopis uudset ja väga kihvt idee. Ma arvan, et kleidis kinni ei pea kindlasti olema.” 

Eurovisiooni suhtes on Mattisen enesekindel ning kiitis, et Elina peab tähelepanule hästi vastu.