KAS NULLIST VÕIB JÕUDA TIPPU? Minu kui täiesti valge lehekese teekond pokkerimaailmas

Lisa kommentaar
KAS NULLIST VÕIB JÕUDA TIPPU? Minu kui täiesti valge lehekese teekond pokkerimaailmas
Foto: 123rf.com

Ma pole kunagi eriline kaardi- või hasartmängude fänn olnud. Sõna pokker ei oma minu jaoks erilist tähendust ja termin „käsi“ oli täiesti tundmatu. Miks siis otsustasin ma küll liituda OlyBetis Eesti naiste pokkeriliiga turniiridega?

Kõigile meie ettevõttes töötavatele naistele edastati põnev väljakutse võtta osa Buduaari ja OlyBeti koostöös sündinud projektist – hakata otse nullist pokkerimängu tippu ronima. Eksperiment näeb ette kõigist üheksast online-turniirist osavõtmist kui ka kahest live turniirist Tallinnas ja Tartus. Kuna ma olen varasemalt veidi elukaaslase kõrvalt antud mängu näinud ja korra-kaks mänginud ka, siis mõtlesin kohe, et miks mitte end proovile panna. Andsin oma huvist teada ja näe, osutusingi valituks. Enne esimest turniiri sain ma OlyBetilt ka kiire väikese koolituse, mis esimese hooga küll silme eest kirjuks võttis. Kogu see online platvorm tundus nii keeruline ja õpetus oli kiire, mina vajasin aga täiesti rohujuure tasandilt õpetust. Mul puudus igasugune teadmine, kus ja milliseid nuppe ma vajutama pean ning mismoodi see üldse interneti keskkonnas välja näeb. Olgu siinkohal öeldud, et päriselus mängimine on ikka üsna teistmoodi ja interneti vahendusel ei saa ka teiste mängijate emotsioone näha, mis teeb mängu kohati veelgi keerukamaks. Õnneks aga sain ma koolitaja abiga oma konto loodud ja edukalt esimesele turniirile registreeritud.

Mängu eel tutvusin ma veel erinevate materjalidega ja proovisin end kurssi viia mängu käiguga: mida tähendab diileri nupp, mis asi on ”small blind” ja ”big blind”, millised kombinatsioonid viivad võidule. Ütlen ausalt, esimese hooga tundus see info üsna hoomamatu ja segadusttekitav, miks peab üks mäng nii keeruline olema? ”Ah, küll ma mängu jooksul õpin,” ütlesin ma endale. Ikka ju tulevad peamised teadmised ja oskused praktikas? Pokker on aga selline mäng, ilma mille reegleid teadmata on peaaegu võimatu asjast sotti saada.

Koolitusel seletati mulle, et online turniiris on mul peamiselt vaja kasutada kolme nuppu. Milliseid nuppe? Kui kell lõpuks 20 kukkus ja turniir lahti läks, valdas mind kerge paanika. Ei tahtnud ju ometigi koheselt välja paista kui täielik uustulnukas, kes midagi teha ei oska ja nii proovisin ma võtta esialgu rahulikult. Mängijaid registreerus kokku 97 ja lausa põnev oli mängu käigus omaenda positsiooni jälgida, mis muutus pidevalt vastavalt minu punktiskoorile.

Laua taga oli korraga 9 mängijat, kes vaheldusid, kui kellegi punktiskoor nulli tiksus ja ta turniirilt välja kukkus. Mida mäng edasi, seda julgemaks muutusin ka mina ja tegelikult sain ma üsna kiirelt sotti, milles mängu uba peitub. Ei olnudki üldse nii keeruline, kui ma esialgu kartsin! Pokker on ikka tõeline õnnemäng ja sõltub tohutult kaartidest, mille sa saad ehk milline on sinu ”käsi”. Kui on ikka nigel käsi, ei maksa täispangale välja minna ning hiigelpanustega kaasa minna, sest tõenäosus, et su bluff läheb läbi, on üsna väike. Pigem kaotad sa oma punktiskooris ja lõpp on kiire tulema. Ka mina katsetasin vahepeal kehvade kätega panustamist ja vajusin mühinal edetabelis allapoole. Siis proovisin jällegi rahulikumalt võtta ja lasin mõned ringid endast mööda. Kui paar korda isegi võita õnnestus, tekkis tohutu eufooria. Äkki ma polegi kõige halvem selles!

Kohati muidugi tekkis ka tohutu frustratsioon, kui sa justkui arvad, et sul on hea käsi ja julged panustada ka, ainult selleks, et teada saada, et kellelgi on veel parem. Tundub, nagu oleks tegemist justkui õnnemänguga, ent reaalsuses peitub kogu võlu siiski oskustes ja teadmistes, mida minul lihtsalt veel ei ole. Õnneks on veel ees ootamas kohe mitu turniiri, mille käigus neid kenasti lihvida saab. Vahepeal piilus mu arvutiekraani ka minu elukaaslane ja andis väärt nõu, aga oma käigud ja otsused langetasin peamiselt siiski mina ise. Nii poleks ju sellel eksperimendil väärtust, kui ma kellegi teise tarkusega mängiksin.

Igal juhul ootan ma põnevusega juba järgmisi turniire, et iseend ja oma oskusi jälle proovile panna ja näha, kas ja kui kaugele on võimalik jõuda täiesti rohelisena nullist alustades. Ma isegi ei julge unistada kuhugi toppi pääsemisest, aga peamiselt teen ma seda iseenda harimiseks ja uue ning ägeda oskuse omandamiseks. Esimese turniiri lõpetasin ma 77 positsioonil, eks näis, kuidas teine läheb. Selleks, et koos Eesti naisteliigaga Hiltoni hotelli finaali mängima jõuda, pean ma vähemalt esimese 50 sekka jõudma. On see kõigest helesinine unistus või täiesti reaalne, seda näitab aeg.

Teine Eesti naiste pokkeriliiga 2021 online turniir leiab aset juba täna õhtul kell 20.00 OlyBeti pokkeritoas. Eesti naiste pokkeriliiga tegemiste kohta saad lähemalt lugeda nende Facebooki lehelt.

Sarnased artiklid