KAS TESTISID FACEBOOKIS, milline näeksid filmistaarina välja?

KAS TESTISID FACEBOOKIS, milline näeksid filmistaarina välja?

Kas oled näinud Facebookis mõnda sõpra jagamas endast ilusat glamuurihõngulist pilti, mida saab teha nametests.com kaudu ja FaceAppi kasutades? Veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab, et tegelikult on tegu hoopis salakavala mänguga, mis pääseb ligi kasutaja infole. 

Veebikonstaabel kirjutab sotsiaalmeedias: “Kas oled näinud Facebookis mõnda sõpra jagamas endast ilusat glamuurihõngulist pilti, mida saab teha nametests.com kaudu ja FaceAppi kasutades? Kui jah, siis tuleta talle meelde, et pärast testi tegemist on rangelt soovitatav minna enda Facebooki konto seadetesse ja eemaldada selle rakenduse õigused tema praegustele ja tulevastele avalikele postitustele ja muule infole.

Nametests.com iseenesest teadaolevalt ohtu ei kujuta, kuid keskkond siiski pääseb ligi kasutaja infole, mida saab soovijatele edasi müüa. FaceAppi osas soovitan guugeldada neile edastatud info turvalisuse tagamise meetmeid (või nende meetmete puudujääke) ja alles seejärel langetada otsus, kas soovite seda ka edaspidi kasutada. Näotuvastusprogrammid on kuum teema olnud juba mitu aastat ja öeldakse, et juba praegu peaksid inimesed enda näo kujutist kaitsma samamoodi nagu teisi isikuandmeid. Üks viis kaitsmiseks ongi see, kui passipildilikke pilte tundmatutesse rakendustesse üles ei lae.

Head seadetes surfamist ja rakenduste eemaldamist!”

Hoiatust näed ka siit