KAUA VÕIB!? Paksud naised on vallutanud kõik jõusaalid

“Ma ei saa aru, mis kõikides jõusaalides iga uue aasta alguses lahti läheb? Ükskõik, millisesse jõusaali ma ka ei läheks, vaatavad sealt vastu paksud naised, kes tundub, et treenivad pigem hea selfie eesmärgil, mitte kaalu langetamiseks. Vaikselt hakkab see juba üle viskama ja ma ei saa aru, mida minusugune trennihunt tegema peab?

Mulle meeldib väga trenni teha ning olen aastaid erinevaid jõusaale külastanud. Iga aasta alguses olen pannud tähele, kuidas ülekaalulised naised jõusaali ronivad ja usinalt kaalu langetama ja trenni tegema kukuvad. Veebruaris on heal juhul alles pooled ja märtsis vaid käputäis neist, kes aasta alguses suure hurraaga trenni tegema kukkusid. 

Ma ei saa üldse sellistest enesepetjatest aru. Kui tahad ennast käsile võtta, siis hakkagi korralikult trennis käima ja võta end käsile, mitte et jaanuaris langetad kaalu ja teed sporti ja veebruaris võtad kaotatud kilod topelt tagasi ja siis ohid, et appi kui raske on ennast ikka kokku võtta. No ei ole ju! Tahtejõudu on ainult vaja, mida paksukestel tundub, et tihtipeale pole. 

Ma näiteks pole kunagi näinud, et mingi trimmis naine kukuks jaanuaris trenni tegema ja veebruaris lööks käega. No ei ole noh! Kõik saledad ja trimmis naised, kes trenni tegema hakkavad, teevad seda aasta läbi ja hingega. Müts maha nende ees. Ja müts maha ka nende paksukeste ees, kes tõepoolest ennast käsile võtavad ja alla ei anna. 

Sellel aastal tundub aga, et ükskõik millisesse jõusaali ma ka ei läheks, on selle vallutanud paksukestest sõbrannadekamp, kes nüüd üheskoos oma uusaastalubadust täide viivad. Ma ei saa enam üldse korralikult trenni teha, sest lihtsalt ruumi pole. Ja teeks nad siis korralikult või mingi kava järgi. Ei, nad soberdavad ise ja siis hõivavad ühe aparaaadi pooleks tunniks, sest algul ei saa nad aru, kuidas seda kasutada, siis teevad selle najal 10 selfiet, et kõik ikka näeksid, kui tublid nad on ja siis lõpuks teevad heal juhul mõned harjutused ning siis ähivad selle aparaadi otsas veel 5 minutit, sest nii raske ja väsinud on olla. Tule taevas appi! No kuidas ma saan siis korralikult trenni teha? Palun öelge mulle?

Ja üleüldse see selfietamine jõusaalis. Need paksukesed tulevadki sinna kokku räige meigiga ja see tund aega, mis nad “trenni teevad,” siis sellest julgelt pool kulub neil piltide klõpsutamiseks. Kellele nad neid võltse fotosid näitavad ja keda petavad? Ennast ainult. Tulgu siis normaalse inimese kombel trenni tegema, võtku mingi trennikava endale ja ma ei kobiseks nende kallal, aga ei… 

Vaikselt hakkab juba üle viskama, et iga aasta alguses on sama jama ja sellel aastal on neid paksukesi veel eriti palju. Ma varsti ei näe muud võimalust, kui lihtsalt loobuda ise aasta alguses trenni tegemisest, aga samas on nii kahju, et miks pean mina kannatama selliste ülekaaluliste naiste pärast, kes tegelikult ei tahagi sporti teha, vaid tulevad jõusaali hoopis fotosid klõpsutama ja aparaatide otsa aelema.”

 

Buduaarile Tiina