KIKKPOKSIKOMPU Karl Kvell: 5 aasta pärast võiks mul olla kass ja üks laps

KIKKPOKSIKOMPU Karl Kvell: 5 aasta pärast võiks mul olla kass ja üks laps

Karl-Joonatan Kvell läheb 12. oktoobril Tallinnas vinge võitlusspordiürituse The League supermatšis vastamisi Tanel Kondeliga. Karl on MM-i hõbemedalist, kes kutsuti selle tähistamiseks ka Eesti Olümpiakomitee pidulikule vastuvõtule.

Kuidas sinu teekond võitlusspordimaailma algas?

Võitlusspordiga alustasin Pärnust. Aasta võis olla siis 2011. Kunagi käisin korvpallitrennis, kõrval saalis käis taekwondo-trenn ja sinna ma läksingi.

Kes su eeskujud on?

Mul pole eeskujusid. Sest kui saavutan endale seatud eesmärgi, siis inimene, kelleks saan, ongi mu eeskuju.

Kus ennast viie aasta pärast näed? Kui suurelt peab unistama?

Kuna tänane maailm on nii keeruline ja muutusterohke, siis elan päev korraga. Aga viie aasta pärast tahaksin finantsiliselt kindlustatud olla, omada korralikku maja, autot ja normaalset kassi. Üks laps võiks ka olla. Unistama peab ikka ja eks ma püüan seda ka teha.

Mida tähendab sinu jaoks vaimse ja füüsilise valmisoleku tasakaal?

Mis tahes ala sportlasele on see number üks. Kunagi ma seda ei mõistnud, aga mida aeg edasi, seda paremini hakkad kõigest aru saama. Tänapäeval on kõik “füüsiliselt tugevad”. Võidab see, kes on vaimselt tugevam ja parema taktika valinud.

Kui palju on olnud poksimisoskusest kasu igapäevaelus?

Igapäevaelus otseselt poksimises saadud oskusi kasutama pole pidanud, aga kõik muu, mis sellega kaasneb, on olnud igati abiks: hea füüsiline vorm, enesekindlus, vaimne tasakaal jne. Kindlasti olen õppinud austama inimesi tänu spordile. Tänu poksimisele peetakse minust lugu. Ma austan seda ja püüan neile samaga vastata. 

Mis on enne võistlusi kõige tähtsam?

See, kuidas ma olen maganud. Minu jaoks on uni kõige tähtsam. Kui ma olen kehvasti maganud, siis on hommik tuksis ja nii veereb kogu päev allamäge. Aga kui uni on kvaliteetne, siis läheb ka päev hästi.

Kuidas kaotusega hakkama saada? 

Kindlasti oleneb, kuidas see tuli. Kui oli võrdne matš, siis võtad kaotuse vastu ja lähed edasi, aga kui saad “peksa,” siis vajad aega, et vaimset põhja taas üles ehitada.

***

ESIMENE ASI, MIDA HOMMIKUL TEED: Tavaliselt joon vett ja võimlen veidi. Seejärel jääkülma duši alla.

KUIDAS ALUSTAD PÄEVA: Uudiseid lugedes. Tavaliselt sirvin Eesti Ekspressi.

LEMMIKKOHT TALLINNAS VABA AJA VEETMISEKS: Nõmme mets kindlasti. Seal on head jooksurajad ja Glehni pargis on hea aura.

LEMMIKHARJUTUS, MIDA KÕIGILE SOOVITAD: Lõuatõmbed. 

LEMMIKSÖÖGIKOHT TALLINNAS: Solarise Vapiano.

LEMMIKLUGU, MILLE SAATEL POKSIRINGI ASTUD: Red Hot Chili Peppers “Can’t Stop”.

LEMMIKRAAMAT: Paulo Coelho “Alkeemik”.

KUULUS NAINE, KELLEGA TAHAKSID TUTTAVAKS SAADA: Neid on palju. Margot Robbiega võiks kohtuda. Samuti võiks vestelda Kersti Kaljulaidiga, kes tundub väga mõjukas persoon.

AGA MEES? James Bondiga tahaks tuttavaks saada, aga kohtuda võiks ka Brad Pitti ja Cillian Murphyga.

ELU MOTO: Sellise asja ühildaksin edu defineerimisega, mis Winston Churchilli sõnul tähendab uuesti ja uuesti põrudes ikka edasi liikumist entusiasmi kaotamata.