“KINDLASTI PEAB SEE INIMENE, kes su kõrval on, sellest aru saama”

“KINDLASTI PEAB SEE INIMENE, kes su kõrval on, sellest aru saama”
erakogu

Kikkpoksija Henry Rohtla on teisest klassist saadik spordiga tegelenud ning tõdeb, et see annab talle enesekindlust juurde. Pingelistel aegadel on väga oluline lähedaste toetus ning enamasti just turniirile eelnev periood seda ongi – väga pingeline.

Tallinnas toimub 22. veebruaril vägev kikkpoksiturniir The League, kus võistleb ka Henry. Trenn on praegu väga olulisel kohal ja elukaaslase tugi samuti. ”Ma ei mõtle seda, et elukaaslane teeks süüa ja peseks riideid, vaid mul on vaja tunda, et ta on mulle toeks. Kui ma teinekord tulengi trennist koju ja ei jõua kohe seda kotti ära panna, siis ta aitab mind. Kui ma ei jõua endale süüa teha, siis ta aitab mind. Ei ole nii, et ma panen kodus jalad lauale, plaksutan käsi: tee seda ja too toda! Kindlasti mitte, aga kui inimene ise näeb, et mul on raske, siis ta ise samamoodi panustab. Lihtsad asjad, aga annab hea tunde,” lausub Rohtla.

Kuigi Henry tegeleb spordiga pidevalt, siis tõdeb mees, et see ei tähenda, et tal lähedaste jaoks aega ei ole. ”Inimene ei tee ju päevas 12 tundi trenni. Kui sa teed päevas näiteks kaks korda trenni, siis see on vaid neli tundi. Eks see on aja planeerimise küsimus. Kindlasti peab see inimene, kes su kõrval on, sellest aru saama. Kui ei saa, siis see tekitab lisapingeid,” tõdeb ta.

Võistluseelsel hommikul sööb Henry korraliku hommikusöögi ning katsub end liikuvana hoida. ”Oluline on, et sa magad hästi. See päev peaks olema ikkagi pigem aktiivne. Ei ole nii, et nüüd ärkan, söön, istun diivanil ja siis õhtul on matš.”