KINGAPOE MÜÜJA KEELAS LAPSEGA poodi sisenemise?!

KINGAPOE MÜÜJA KEELAS LAPSEGA poodi sisenemise?!

Buduaarile saatis kirja üks kahe lapse ema, kes ütles, et ta on märganud mitmetes poodides vaenulikku suhtumist, kui ema tuleb lastega poodi. Viimane kogemus ühes pealinna kingapoes pani naist  aga lausa õhku ahmima- nimelt ei tahetud teda lastega poodi lasta ning ukse peale oli tekkinud silt, mis sellele ka kaudselt viitas. 

Buduaarile saatis kirja üks kahe lapse ema, kes ütles, et ta on märganud mitmetes poodides vaenulikku suhtumist, kui ema tuleb lastega poodi. “Müüjate hoiak on selline, et mis sa kulutad siin meie aega, sul pole nagunii emapalgast võimalik midagi endale osta.” Viimane kogemus ühes pealinna kingapoes pani naist aga lausa õhku ahmima – nimelt ei tahetud teda lastega poodi lasta ning ukse peale oli tekkinud silt, mis sellele ka kaudselt viitas. 

“Oli rahulik päev, tööinimesed olid tööl ja kaubanduskeskuses oli näha peamiselt emasid lastekärudega. Hakkasin kingapoodi sisse minema, kuna nägin aknast ilusaid kingi, kuni kehvasti eesti keelt rääkiv müüja mind peatas ja ütles, et kas ma ei oska lugeda, et lapsega ei tohi tulla. Ma mõtlesin, et ta ei oska end lihtsalt väljendada ja marssisin edasi oma magava lapsega. Ma ei olnud tõesti enne kuulnud, et lastega ei tohi poodi tulla. Põhjuseks tõi müüja, et riiulid on klaasist ja lapsed ja kärud võivad neid lõhkuda ning pealegi ei mahu seal ringi liikuma käruga,” kurdab noor ema, kelle meelest pole mõtet sellisel poel kaubanduskeskusesse end sisse seada, kui ta ei taha kliente käruga sisse lasta. “Las teeb poe vanalinna, keskustes on normaalne, et ostad palju ja käid ringi käruga. Päevasel ajal on ju suurem osa külastajatest lastega emad, kes ei käi tööl ja kes käivad šoppamas siis, kui laps magab kärus. Olin sõnatu ja astusin poest välja ning kingad jäid ostmata. Minu raha ei tahetud. Kuhu ma siis lapse oleks pidanud selleks ajaks jätma, kas poe ukse taha või? Väljudes nägin tõesti uksel ka silti, millest tegin ka pildi. Järgmisena võiksid nad lisada kolmanda sildi, kus on kirjas, et ära osta meilt,” ütleb pettunud naine. 

“Kas tõesti on meie ühiskond nii vaenulikuks muutunud, et lastega ei tohi enam kingapoodigi minna,” küsib kirjasaatja.

Kuidas sulle tundub, kas poed peaksid piirama ostukärude ja vankritega liikumist?

 

Buduaar.ee