KODUTU MEHE ELUPÄÄSTJA: ta oli külmast kange

7 kommentaari
KODUTU MEHE ELUPÄÄSTJA: ta oli külmast kange

Südantsoojendav on teada, et meie seas on häid ja tähelepanelikke inimesi, kes ei pelga aidata ka määrdunud riietega võhivõõrast. Facebooki kasutaja Indrek postitas oma lehele liigutava loo sellest, kuidas ta külmast võetud kodutu mehe pakase käest päästis. Indrek tõdeb, et elus ei lähe kõik alati nii nagu me tahame ja tänavale sattuda võib meist igaüks.

Südantsoojendav on teada, et meie seas on häid ja tähelepanelikke inimesi, kes ei pelga aidata ka määrdunud riietega võhivõõrast. Facebooki kasutaja Indrek postitas oma lehele liigutava loo sellest, kuidas ta külmast võetud kodutu mehe pakase käest päästis. Indrek tõdeb, et elus ei lähe kõik alati nii, nagu me tahame, ja tänavale sattuda võib meist igaüks.

Loe Indreku postitust siin:

Käisime täna Mäkis. Seal oli hea ja soe oodata järjekorras pärast pikka ja külma jalutuskäiku. Saime tellitud oma burksid ja friikad ning paluti oodata. Istusime soojas saalis oma soojade talveriietega. Nii mõnus. Hea taustamuusika ja mõnus rasvane burksilõhn.

Oodates oma sööke, nägin silmanurgast kuidas “restorani” sisenes mees, kes oli oma hilistes viiekümnendates. Ta ei tulnud mäkki nagu tavaline klient – ta ei lähenenud letile, et esitada tellimus. Ta lähenes kõrvalt, võttis ajalehe ning oli näha, et tal oli külm. Väga külm. Ta nina oli katki ja otsaesine õmmeldud, ta SUVEriided olid veidikene määrdunud. Ka klienditeenindajad märkasid teda ning kohe läks sagimiseks, et teda välja visata. Tõusin ruttu püsti ning ostsin letist ühed friikad (kuna neid saab kohe). Viisin need selle härra lauda, et teenindajatel poleks õigust visata välja inimest, kes ei söö nende sööki. Ostsime ka ühe musta kohvi ning magusa kuuma tee, et tal oleks põhjust istuda seal seniks kuni “restoran” suletakse. Mu naine märkas naist istumas lapsega selle mehe kõrvallauas, kes oli umbes 2. klassi tüdruk. Õues suitsu tehes rääkis naine mulle, kuidas kõrvallauas istunud proua pööritas silmi selle peale, kui viisime mehele natukenegi leevendust külma eest.
Ja see tegi mulle rohkem haiget, kui näha külmast kanget ning kainet elu hammasrataste vahele jäänud inimest!
Miks me elame sellises ühiskonnas, kus lapsevanem annab edasi oma negatiivsed ja väärastunud maailmavaated oma lapsele?!?!
Kas tõesti ei taipa see inimene, et elus ei lähe alati nii, nagu sa tahad? Kui mul nüüd ja kohe oleks võimalus vaadata sellele naisele näkku… Jää ilma oma tööst, kuna sind koondatakse, kaota korter, kuna sul pole raha, et maksta üüri, lõhu suhted vanematega, sest sa pole edukas nende silmis. Ja mis sa siis teed? Kas sa siis ka pööritad silmi, kui keegi pakub sulle külmal talvel kuuma teed ja friikaid, kui väljas on MIINUS 25? 

Kurb….