KOROONAVIIRUSEST tervenenud Triin: “Iga päevaga läks asi hullemaks”

Shutterstock

Buduaar

Eestlanna Triin Lõhmus sai koroonaviiruse oma sõbralt, kes Austrias suusareisil käis.

Naljaga pooleks ütleb Triin, et sõber tõi viiruse suveniirina kaasa. Haigeks jäid mõlemad.

Triin, kes elab Soomes, meenutab, et teisel päeval oli tal madal palavik, 37.1 ja see kestis kolm päeva. Alles kolmandal päeval tekkis tal köha, kuid midagi hullu endiselt ei olnud. Neljandal päeval hakkasid hommikul ärgates kopsud valutama ning köha muutus intensiivsemaks. Õhtuks oli kopsuvalu tugevam ja keha hakkas kergelt valutama.

Viiendal päeval läks asi hulluks. “Terve keha oli nii meeletult valus, et ei kannatanud kuidagi olla. Lisaks sellele, et lihased olid jube valusad, hakkasid mingid kummalised torkavad valud igale poole lööma. Näiteks sõrme, küünarnukki ja suure varba vahele,” meenutab naine.

Lisaks toob Triin sümptomitena välja ka peavalud, iivelduse ja pideva väsimuse. “Magasin väga palju, olin terve aeg rampväsinud.”

Seitse päeva hiljem hakkas köhimine taanduma, kopsuvalu oli aga endiselt tugev. Palavik oli Triinul pigem madal kõikudes 36.8-37.3 vahel.

Seejärel kadusid ootamatult ära aga Triinu lõhna- ja maitsemeeled ja need pole isegi tänaseks täielikult taastunud. “Mõnda üksikut maitset praegu ma vahel korraks tunnen ja toidu teravust olen ka hakanud natuke tundma. Aga haiguse ajal võisin vabalt sibulast suure ampsu võtta ja mitte midagi aru ei saanud,” naerab ta.

Kui Triin oli kaks nädalat koroonaviirusega maadelnud, olid sümptomid suures osas juba kadunud, ent lihased olid endiselt valusad. Kõige hullemaks sümptomiks peabki Triin just meeletut lihasvalu, mis ei lasknud kuidagi olla.

Arst ütles Triinule, et kui tal pole mitu päeva sümptomeid olnud, siis ta ongi terve. “Tundus üsna veider, et nii lihtsalt ilma inimest nägematagi, testimisest rääkimata, öeldakse, et sa oled terve. Siis oli mingi aeg jutt, et tehakse test, et kas organismis on tekkinud antikehasid, mis tekitavad haiguse suhtes immuunsuse. See annaks garantii, et ma ei nakata ka teisi. Aga seda testi ei tehtud! Mingi aeg helistati mulle ja öeldi, et ma võin nüüd karantiinist välja tulla. Ma igaksjuhuks ootasin veel mõned päevad,” muigab Triin.

Naine tõdeb, et tegelikult oleks pidanud talle siiski ka testi ära tegema, aga tänaseni seda tehtud ei ole. Kusjuures ka Eestis pidi osade patsientide suhtes asi täpselt samamoodi käima. “Minu sugulasele, kes elab Saaremaal, öeldi, et teist testi ei tehta. Kui on koroonaviirus, siis peab kaks nädalat kodus istuma ja ongi kõik. Minu arvates peaks riik sellesse karmimalt suhtuma, sest nii võivad haiged nakkust edasi kanda. Mille jaoks siis üldse sellised karmid keelud ja totaalne elu pea peale keeramine üldse tehti?,” nendib Triin.