Reklaam sulgub sekundi pärast

KRISLIN KUUSKEMAA: naine, kes tõi Balilt kaasa uudse Kehakliiniku

Kehastuudio on aastaid olnud Eesti üks suurimaid ja populaarsemaid kehahooldussalonge. Nüüd avas uksed ka Kehastuudio sõsarsalong Kehakliinik, mis viib keha ja tervise eest hoolitsemise uuele tasemele ning toob Bali kuulsad tervisetaastamise tehnikad ka Tallinna kesklinna. Mõlemat kohta omab ja juhib kaunis ärinaine Krislin Kuuskemaa, kelle jaoks on nii Kehastuudio kui Kehakliiniku loomise juures isiklik tervis väga olulist rolli mänginud. Omal nahal läbielatu tekitas soovi ka teisi aidata ning aitamine ei piirdu vaid klientide õnnelikuks, ilusaks ja terveks tegemisega, vaid hiljuti võttis Krislin vastu otsuse, et annetab igalt ostetud teenuselt 50 senti vähiravifondile Kingitud Elu. „Ma tahan teha head, sest tean, et kui tegutsen oma tõekspidamiste järgi, siis läheb ka minul elus hästi,” on kaunis ärinaine veendunud. 

Krislin Kuuskemaa on vaid 33aastane, kuid ettevõtluses tegutsenud juba ligi kolmteist aastat. Kahekümnendate eluaastate alguses tegi ta sõbrannadega pesuäri, mis aitas esimese korraliku sissetuleku teenida. Kehahoolduste salongi avamiseni jõudis naine aga seitse aastat tagasi läbi iseenda kogemuste. Peale esimese poja sündi Krislini kaal enam ei langenud ja 35 lisakilost aitasid vabaneda erinevad protseduurid. „Tänu sarnastele LPG- ja Transioni protseduuridele sain ma ise vormi ja sealt hakkas idanema mõte ka ise selliseid hoolduseid pakkuma hakata,” täpsustab Krislin. 

Pärast seda, kui Krislin oli aastaid Eestist eemal olnud, avas ta väikese salongi ühe aparaadiga, millest juba aasta hiljem oli välja kasvanud Kehastuudio, kus täna pakutakse ligikaudu 40 erinevat protseduuri. „Oluline on, et klient võidaks, et tal tõesti tuleks tulemus,” ütleb Krislin, kes oskab ainuüksi inimtüübi järgi öelda, millise protseduuriga keegi võiks oma ideaalvormi saavutada. „Näiteks kui inimene tuleb ja soovib LPG-d, sest tema sõbranna sai sellega kaalust alla, aga ta ise ei joo piisavalt vett, siis ma ei müü talle seda protseduuri, sest ma tean, et tulemust ei tule.” Just selline suhtumine on üks olulistest põhjustest, miks Kehastuudiol klientidest puudust pole. Krislin ütleb, et mingit muud saladust tema stuudio eduloos polegi kui eelkõige suur armastus oma töö vastu ning pidev aja ja energia panustamine. Ja oma aega ning energiat on Krislin tõesti palju panustanud. 

Päris mitu aastat töötas naine nagu autopiloodil. „Hommikul vara üles, lapsed kooli, ise tööle ja tööd jätkus tihti öösel kella kolmeni. Siis mõned tunnid und ja kõik kordus samamoodi päevast päeva. Tunne oli selline, et tööle ei tule lõppu ja kogu aeg on vaja midagi teha,” räägib Krislin. „Mind saatis edu, aga ma ei tundnud sellest enam rõõmu, sest kogu aeg oli vaja midagi veel ära teha, et rahulolu saavutada.” Selle asemel, et pidurit panna, võttis Krislin aina uusi ja põnevaid projekte juurde. Tema aega hakkasid röövima ka kohvik Saaremaal ja Umami pood. „Ühiskond ootab sinult nii palju. Ka tuttavad kipuvad mõnikord asju teises valguses nägema ja kiidavad, et oi, kui tubli sa oled. Aga tegelikult on selle fassaadi taga ebanormaalne elu ja enesehävitamine, millest tuleks pigem oma lähedasi välja aidata,” ütleb Krislin, kelle keha hakkas ühel hetkel naise ennastohverdava töötamise vastu streikima. „Jooksin mööda arste ning tegin erinevaid analüüse, kuid keegi ei suutnud mulle vastust anda, milles asi on. Lõpuks diagnoositi mul papilloomviirus, mis oli löönud juba ka lümfidesse,” räägin Krislin. Puhates ja töökoormust vähendades püüdis naine end taas elule puhuda, aga midagi oluliselt paremaks ei läinud. Päästeingliks osutus sõbranna Merle, kes füüsiliselt ja vaimselt murdunud Krislini voodist välja tiris ja Bali saarele ravile viis. 

 

Taastumine Balil tõi ellu tasakaalu

Kuu aega elu Balil muutis Krislini jaoks palju. See ei olnud odav reis, sest Krislini tervislik seisund vajas keskmisest põhjalikumat kahenädalast taastusravi, aga muutused, mis peale seda naise elus on toimunud, on olnud väärt igat kulutatud senti. Igapäevane jooga, meditatsioon ja orgaaniline toitumine tegid kuu ajaga Krislinist uue inimese. Ta oskab nüüd elus tasakaalu hoida ning on õppinud pendli kaudu oma sisemise minaga nõu pidama. Lisaks taastunud tervisele muutusid eelkõige väärtushinnangud ja suhtumine töösse. „Nüüd olen õppinud delegeerima, ei tee enam kõike ise. Ja oluline erinevus on veel see, et ma tegelen iga päev iseenda laadimisega. Kui annad palju, siis pead end ka laadima,” jutustab Krislin.

Loomulikult on naise elus ka praegu kiiremaid aegu, aga oluline on teadlikkus, mis igapäevategemisi saadab. „Näiteks kui ma olen töötanud viis-kuus päeva, siis järgmisel päeval on mul telefon väljas. Olgu kas või esmaspäev, aga ma võtan selle päeva taastumiseks,” räägib Krislin. Iseenda akude laadimiseks kasutab naine meditatsiooni ja joogat, jalutab metsas või istub niisama koduaias. „Minu jaoks võib isegi kodus üksinda tolmu imemine olla meditatiivne tegevus, sest aju on välja lülitatud, meeli ei pea kasutama. Siis saavad tulla ka ideed.” Viimane on väga oluline enda taastamisel, sest mõtted on inimese suurimad vaenlased. Krislin meenutab, kuidas ta Balil esialgu iseenda mõtetega võitlema hakkas. „Läksin Balile sooviga mediteerima õppida, kuid esimesed kaks nädalat ei suutnudki ma seda teha, sest mõtted segasid. Mida aga aeg edasi läks, seda paremini hakkas mul see õnnestuma. Sain aru, et mul oli vaja ennast ära kuulata. Olin seda nii kaua edasi lükanud,” räägib Krislin ja lisab, et kõigepealt tulevad mõtetesse lõpetamata asjad, mis tuleb n-ö ära klaarida ja siis need mõtted kaovad ning saad puhta lehena edasi minna. See on väga oluline, et olla rahulik ja õnnelik ning tasakaalus. Peale puhkust Balil on nii mõndagi muutunud, sest Krislin on ise palju muutunud. „Isegi osad vanad sõbrad on mu elust ära kadunud, sest kui sina muutud, siis muutuvad ka inimesed sinu ümber, kellega sul on hea olla,” tunnistab naine. 

Kehakliinik, millel on Bali süda

„Kõik, mida sa siin näed, on tänu minu Bali reisile,” tutvustab Krislin mulle uut Kehakliinikut. „Näiteks oli see üks esimesi aparaate, millega Balil minu enda tervislikku seisundit üle vaadati ja haiguse tõelised põhjused leiti,” räägib ta särasilmil uuest ja suure tõenäosusega Eesti ainukesest nii täpsest bioresonantsdiagnostika aparaadist. Bioresonantsdiagnostika ja -teraapia abil saab varakult avastada energiataseme muutused organismis, ennetada organismi nõrgenemist ja ravida haiguslikke seisundeid. Võimalik on testida ka erinevaid mikroorganisme ja talumatusi.

Lisaks on Kehakliinikus uudne Vita Life biomagneetiline matt ja infrapunamatt. Vita Life magnetresonantsstimulatsioon tuleneb iidsetel aegadel kasutusel olnud magnetvälja teraapiast ning see aitab rakkude talitlust tõhustada. Infrapunamatt on aga sarnane infrapunasaunaga – see väljutab kehast jääkaineid ja aitab kaotada kaalu ning parandada üldist enesetunnet.

Kliinikust ei puudu ka paljudele juba tuttav LPG-massaaž, mis on tõeliselt tõhus ja tulemuslik viis toksiinide väljutamiseks ja ainevahetuse kiirendamiseks. Aga ükski aparaat ei tee imet, kui inimene ise kaasa ei aita. Kaalu langetamisel aitavad teadlikult keha ümber häälestada Kehakliiniku toitumisnõustaja ja terapeut.

 

Kehakliiniku avatud treeningsaalis jäävad silma supertrenniks nimetatud EMS-treeningkostüümid. „Jah, see on seesama EMS, aga hoopis uuel tasemel,” räägib Krislin, kes on kliinikusse tellinud seadmed, mis võimaldavad nüüd juhtmevabalt ja palju soodsama hinna eest EMS-trenni teha kuni 5 km kaugusel juhtimispuldist. See tähendab, et vajadusel võib saalitrenni asemel EMS-kostüümis hoopis jooksma minna või ilusa ilma korral Kehakliiniku sisehoovis treenida. Kes pole siiski EMS-treeningust varem kuulnud, siis Krislin toob maale kõige moodsamat treeningprogrammi, kus elektrilise stimulatsiooni käigus saavutatakse 20minutilise trenniga lihastele sama koormus nagu tavalise kolme-neljatunnise jõusaalitreeninguga. „EMS-treening on tavatreeningust kolm korda tõhusam ja efektiivsem, kuna stimulatsioon koos tavatreeninguga lühikese aja jooksul on tõhusam,” räägib Krislin. „Treenides nädalas vaid 2 x 20 minutit, on võimalik juba paari nädala pärast saavutada märgatavaid tulemusi.”

See, et suur osa Kehakliiniku protseduuridest tõi Krislin kaasa Balilt, on ainult üks osa tema plaanist inimesi õnnelikuks ja terveks ravida. Lisaks on naine võtnud sihiks juba järgmisel suvel ka Tallinnas sarnaseid taastumislaagreid korraldama hakata nagu Balil pakutakse, ainult et hinnavahe on umbes viiekordne Eesti hindade kasuks. Balil maksavad tasemel retreat’id kuni kuus tuhat eurot, Krislin aga lubab Kehakliinikus samasugust programmi umbes tuhande euro eest pakkuma hakata. 

 

Marge Tava
Ilmunud ajakirjas Buduaar