KRISTA LENSIN 11. septembri terrorirünnakust: “Mäletan seda päeva, nagu see oleks olnud eile!”

KRISTA LENSIN 11. septembri terrorirünnakust: “Mäletan seda päeva, nagu see oleks olnud eile!”

Täna, 17 aastat tagasi hõivasid al-Qaedaga seotud terroristid neli reisilennukit ja ründasid nendega varem välja valitud objekte. Kaks lennukit rammisid New Yorgis Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktorni. Katastroofis hukkus ligi 3000 inimest. Kroonika peatoimetaja Krista Lendsin avaldas sotsiaalmeedias terrorirünnakuga seotud postituse. 

“9/11- Mäletan seda päeva, nagu oleks see eile… Sõitsin rongiga tööle ja lugesin raamatut, täpselt nagu igal eelneval teisipäeval. Saabudes Penn Stationi jaama, tegin kiire otsuse mitte minna metrooga, vaid jalutada läbi linna ja nautida ilusat sügist New Yorgis. Tänavale astudes oli tunda veidrat närvilisust, inimesed suhtlesid vaiksel toonil, seletades peaaegu sosinal omavahel midagi. See tundus imelik, sest newyorklased ei ole väga võõrastega suhtlejad, eriti kiirel tööhommikul.

Poodide akendele oli tõstetud televiisorid ja rahvas kogunes üheskoos neid vaatama. Kõik oli kuidagi valesti… Ja siis, astudes 5ndale avenüüle suunaga dowtown‘i, ma nägin… Kaksiktorn põles… Esmapilgul tundus, et väike lennuk on sinna kinni jäänud. Vaatepilt oli küll hirmus, aga mul tekkis soov seda jäädvustada. Nii ma siis tormasin alla linna poole, soovis leida kusagilt ühekordne kaamera. Kusagil 3.-4. tänava juures aga tardusin. Nagu filmis – täies vaikuses sadas esimene maja alla.

Puudutades maad, käis pauk ja mööda avenüüd, tohutu kiirusega liikus suur tolmupilv nagu must surm… ta vuhises üle mu keha ja ma nii ma seal seisin, suutmata liigutad, seistes miljonilinnas sel hetkel ihuüksi, šokis, ehmatusest ja tolmust must ja tuim… ja mõtlesin – ma pole veel mitte midagi teinud siin elus – mul pole last ega karjääri, mul pole eneseteostust – ja ma tahan KOJU! Ja siis langes teine torn… ja ma teadsin… ainus, mida vajan, on koju, Eestisse, ema, isa juurde – New York – see vapustav linn lõppes minu jaoks ära just sel samal hetkel… kõik oli teistmoodi, hirmus, kurb, valus… ja läbi… panen täna küünla põlema, mõeldes neile inimestele, keda meie seas enam ei ole… ja kummardan tuletõrjujate, politsei ja arstide ees,” kirjutas Krista oma Facebooki kontole.