KRISTIINA HEINMETS-AIGRO kurjustas Vahur Kersnaga

ETV näitab sellel pühapäeval uuesti ajakirjanik Vahur Kersna paksu pahandust tekitanud saadet “Kersna kõnnib Kadriorus”. Telehunt ütleb saate lõpus muiates, et ta oleks väga imestunud, kui peale seekordset versiooni Lasnamäe prussakad nagu üks mees tagumistele sõrgadele ei tõuse. Seepeale postitas eksmiss Kristiina Heinmets-Aigro aga oma Facebooki seinale pahase postituse. Nimelt kasutas naise meelest Kersna sõna “Lasnamägi” halvustavas kontekstis. 

“Lugupeetud Vahur Kersna.

Miks kasutada sõna Lasnamäe taas kord halvustavas kontekstis? Kas kõik ligi 100 000 tavalist lihtsat eestlast on teie arvates prussakad, sest nende kodu asub Lasnamäel?

Mina kasvasin üles Lasnamäel ja minu vanemad elavad seal siiani. Minul on ainult imeilusad mälestused sellest nn neetud paigast, kus maja lastega, olenemata nende etnilisest kuuluvusest, koos silkasime mööda kohalikku võsa, kaevasime oma maja kambaga salakoopaid, võistlesime omavahel, kelle tiigist leitud triiton elab kauem… Maja kõrval olevatelt aasadelt korjasime karikakraid, punusime pärjad ja marssisime koos lauluväljakule laulupeole. Hoidsime käest kinni ja laulsime koos, me ei teinud vahet, kelle kodune keel on vene või eesti keel. Me olime lapsed,” kirjutas Kristiina sotsiaalmeediasse. 

Ta jätkas: “9ndasse klassi sattusin kesklinna ja mulle kui Lasnamäelt tulnule tehti kiiresti selgeks, mis on LASNAMÄE! Tänu oma julgusele ei tehtud sellest välja, aga see oli sõna, mida lapsena tuli häbeneda. Seesama halvustav maik ei ole kuskile kadunud, pigem suurenenud, kui alles paar päeva tagasi ei julgenud Eesti soost noorem taksojuht öelda, et elab Lasnamäel?

Mina olen Lasnamäe prussakas ja tõusen pigem oma sõrgadele ja mul on hea meel mitte olla arrogantsusega eputav eliit, kelle jalas olevate kergesti purunevate kristallkingade kontsadele ei kannata tõusta.”

Praeguseks on Kristiina postitus kogunud juba ka mitmeid nõusolevaid kommentaare. “Minule on täna Lasnamägi minu teine kodu seoses uue töökohaga, ja pean tunnistama, et prussakatest on asi ikka väga kaugel… Inimesed on viisakad ja tänulikud. Väga kurb ja häbi on lugeda taolisi väljaütlemisi. Lihtsalt polegi enam sõnu, mida juurde lisada.”

Igasugune selline sildistamine ja negatiivsus on taunitav. Mis iganes lugupeetud teleajakirjanik sellega silmas pidas, kuid välja kukkus paljusid riivav ja solvav avaldus tõesti. Rohkem headust ja hoolivust on tänasesse maailma vaja,” lisas teine. 

Loe postitust ennast siit

Lisaks lõi Kristiina Facebookis ka Lasnamäe prussakate grupi, kus soovib kõikide praeguste ja endiste Lasnamäe elanikega alustada kampaaniat, et meie kodu ja ilsuaid mälestusi ei kasutataks halvas kontekstis.