KUIDAS MEENUTAB TERRORIÖÖD Pariisis elav eestlane?

KUIDAS MEENUTAB TERRORIÖÖD Pariisis elav eestlane?

Reedel, 13. novembril toimus Pariisis laastav terrorirünnak, mis raputas maailma! Üle 150 süütu inimese kaotasid oma elu ning vigastada sai ligi 300 inimest. Enesetaputerroristid õhkisid end kuues erinevas linnaosas ning kõige rohkem hukkunuid oli Bataclani kontserdimajas, kus tol õhtul toimus USA rokkbändi Eagles of Death Metal kontsert!

Reedel, 13. novembril toimus Pariisis laastav terrorirünnak, mis raputas maailma! Üle 150 süütu inimese kaotas oma elu ning vigastada sai ligi 300 inimest. Enesetaputerroristid õhkisid end kuues erinevas linnaosas ning kõige rohkem hukkunuid oli Bataclani kontserdimajas, kus tol õhtul toimus USA rokkbändi Eagles of Death Metal kontsert!

Pariisis elav Eesti noormees, kes solidaarsusest oma nime avaldada ei soovi, viibis reede öösel rünnakute toimumispaikadest õnneks veidi eemal, ent šokk ja kurbus valdavad teda siiani. “Olin tol õhtul kodus ja jälgisin poole ööni uudiseid, sõbrad ja perekonnad helistasid teineteisele ja pandi südamele, et keegi toast välja ei läheks. See, mis tunded sel hetkel olid, seda ei saa ega tahagi sõnadesse panna,” räägib ta.

Kuid milline on olukord Pariisis täna, paar päeva peale rünnakut? “Tänavail jalutades on näha, et inimesed on oma elurütmi jätkanud, pühapäeval paistis taevas päike, inimesed olid kohvikutes ja jalutasid parkides ja tänavail. Esmaspäeval tehakse koolides ja asutustes üheminutiline leinaseisak ja avalikud asutused peaksid uuest nädalast samuti taas avatud olema. Elu peab edasi minema, teistmoodi ei saa,” tõdeb noormees.

Terrorirünnak rabas kõiki ja tavaeluga edasiminek ei ole kerge. “Inimesed on ikka veel šokis, lihtsalt neil õnnelikel, kes ise terveks jäid ja keda see valusalt ja isiklikult ei tabanud, on lihtsam edasi minna,” tunnistab ta.

Pilte Pariisis toimuvast vaata allpool olevast galeriist!

 

Karin Karu