KURB! TALLINNA SECOND HAND pood petab inimestelt raha välja?

pilt: Shutterstock

Lugejakiri

"Ma olen üsnagi suur taaskasutuse fänn ja igal võimalusel kasutan aega ka neist läbi hüppamiseks.

Nii külastan üsnagi tihti ka ühte Tallinnas asuvat second hand poodi, kuhu Eesti inimesed ise oma riideid müüki viivad ja nii see ringlus neil seal toimub.

Ma ei avalda poe nime, sest ma ei taha ka neile halba. Aga ma tahan lugejat hoiatada – ärge laske ennast petta, sest just see võibki second hand poes juhtuda. Nimelt jäi mulle seal poes silma üks pikk kootud sinine kleit, mille sisse oli märgitud Versace. Hind oli 60 eurot, mis sellise brändi kohta on ka second hand poes päris hea saak.

Otsustasin kleiti selga proovida ja mõtlesin, et kui sobib, siis ehk saan hinda pisut alla tingida ja diil missugune. Selga proovides tundus materjal aga kuidagi väga odavalt ebanahasõbralik olevat ja see asjaolu lõi häirekella minu peas helisema. On see üldse Versace? Kuidas saab Versace odavat materjali kasutada?

Nii ja siis ma võtsin selle seljast ära ja uurisin silti lähemalt. Selgus, et see oli ikka väga hädiselt kleidi külge kinnitatud ja see üks lipik oligi. Ei midagi muud. Ei mingit infot materjali kohta ega midagi. Läksin siis kleidiga poemüüja juurde ja mainisin, et minu arvates see küll Versace ei ole, sest nad ei tee nii odavast materjalist asju ja silte pole ka üldse juures. Poemüüja muigas ja ütles, et ah olgu, äkki keegi ikka läheb haneks …

Et siis selline suhtumine ongi. Äkki keegi rumaluke jääb uskuma ja maksabki 60 eurot kleidi eest, mille eest ei käiks teadlik ostja isegi viiekat välja.”