LAULJANNA MARIA LISTRA 10 lemmikut!

LAULJANNA MARIA LISTRA 10 lemmikut!

Mis võiks olla inspireerivam kui kohad, mis köidavad meie meeli, asjad, mis kõnetavad meie loomust, või tegevused, mis valmistavad siirast rõõmu. Igaühel meist on elu jooksul kujunenud välja omad lemmikud, ilma milleta ei oleks me need, kes me oleme. Lauljanna Maria Listra seadis meie palvel ritta oma lemmikud.

Mis võiks olla inspireerivam kui kohad, mis köidavad meie meeli, asjad, mis kõnetavad meie loomust, või tegevused, mis valmistavad siirast rõõmu. Igaühel meist on elu jooksul kujunenud välja omad lemmikud, ilma milleta ei oleks me need, kes me oleme. Lauljanna Maria Listra seadis meie palvel ritta oma lemmikud.

1. Kevad. Mul on märtsis sünnipäev ja terve elu on kevadine aeg hästi rõõmus aeg olnud. Ja kui ma pikalt Londonis elasin, siis nende talvelt kevadele üleminek on palju vähem märgatav kui meil. Nii et see eriline kevadelõhn on ka üks mu suuri lemmikuid! Need esimesed soojad ilmad – ma oleks hea meelega kogu aeg kummikutega lompides.

2. „Tuulest viidud” on filmidest minu kindel lemmik juba aastaid. Selles filmis on kõik olemas – sisu ja väline ilu, muusika ja erakordsed näitlejad.

3. Must ja valge. Muidu olen ma väga värvide armastaja, aga minu riidekapis on riided kas musta või valget värvi. Halli on ka päris palju! Lihtsad ja puhtad toonid.

4. Kassid. Vestluses, kas kassid või koerad, olen ma alati kassiinimene. Koerad on vaieldamatult armsad koduhoidjad, aga kassid (kas tänavakassid, sõprade kassid või oma loomake) on minu lemmikud. Neil on nii selge iseloom ja selline iseteadlik hoiak. Suvekontsertide ajal jään ma alati külapoodide juurde kassidega suhtlema. Suvel kolisin Pelgulinna ja meil on oma majakass!

5. Gucci Flora Gorgeous Gardenia. Minu lõhnariiul koosnebki täpselt sellest minu ühest lemmikust. Ma ei ole igapäevane parfüümikasutaja, aga kui on eriti hall hommik, siis see värske lillelõhn annab natuke kergema sammu. Ja teiseks on pudel armas ja roosa, mis on samuti minu värvigammas tore vaheldus!

6. Tartu ja Hongkong. Viimase aastaga on minu suureks lemmikuks saanud Tartu. Ma tahan sinna alati minna ja seal olla. Muidugi on see suuresti seotud Vanemuise teatriga, aga üleüldse, see linn on kuidagi mõnusa atmosfääriga ja seal on nii palju kihvte söögikohti ja kohvikuid! Teine äärmus, mis mulle väga meeldis, oli Hongkong. Üldse mitte nii suur virvarr, kui ma arvasin, suurepärane linn ja fantastiline loodus, mis linna ümbritseb.

7. Jõulud. Tegelikult on jõulud juba aastaid olnud pigem tööga seotud, aga jõuluajal laulmine on minu suur lemmik. Jõulude ajal on kõik kuidagi vaiksem, erilisem ja pidulikum.

8. Massaaž. Minu jaoks on massaažis käimine niisama vajalik, kui see on meeldiv. Oma keha hoidmine ja turgutamine on ülimalt oluline, see on osa lauljaametist. Keha on meie kodu ja tugi ja tööriist.

9. Paastumine. Üks viimaste aastate kõige suurematest üllatustest oli paastumine, kuhu sõbranna mind kutsus – käisime paar aastat tagasi kevadel Viljandimaal Lusika talus. Selle asemel et oleks tekkinud kevadväsimus, tekkis selline noor-vasikas-karjamaal entusiasm. Olen seda kõikidele soovitanud, eriti kui on mõni tervisemure või lihtsalt väsimus. Ja kohapeal saab liitrite kaupa kase- ja vahtramahla juua!

10. Suvi ja rand. Väga etteaimatav valik, aga tõesti – see on mu lemmik! Kas Pirital või Pärnus või Horvaatias või Kreekas või Anne kanalis – kõik sobib. Päevitamine, liivased plätud ja otse loomulikult jäätis sinna juurde. Ma arvan, et see jääbki mu eluaegseks lemmikuks. Muidu mulle rahvahulgad ei meeldi, aga suvel on kuidagi armas kuulata, kuidas kõik rannas kilkavad ja räägivad, selline sumin. Jagatud rõõm on ikka suurem.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, kevad 2017