LAULJATAR AIRI OJAMETS avaldas arvamust surrogaatemaduse kohta

LAULJATAR AIRI OJAMETS avaldas arvamust surrogaatemaduse kohta

Hiljuti avaldasid ettevõtte ShiShi omanikud Mart Haber ja Taivo Piller, et saavad peagi surrogaatema abil isaks ning tulemas on lausa kaksikud. Peale seda on mitmedki tuntud inimesed avaldanud arvamust surrogaatemaduse kohta. Teiste seas tegi seda ka kantrilauljatar Airi Vipulkumar Kansar, kes on paremini tuntud Airi Ojametsa nime all. 

“Emana on mul väga raske mõista seda “beebide äri”. Minu jaoks on lapseootus ja lapse sünd püha, midagi imeilusat ja võimsat ning ma näen igapäevaselt, kuidas me lapsega (lastega) teineteist vajame ja armastusega seotud oleme.

Tean, et surrogaatemandus on juba ammu olnud, aga et seda niimoodi ülistatakse… Jääb mulle arusaamatuks ja teeb kurvaks. Vaesuse nimel tehakse kõiksugu asju, aga et inimhingedega äritsemine nii moekas ja üllas tegu tänapäeval on, kurb. Saan aru, kui adopteeritakse laps, kes on juba olemas ja mingil saatuslikul põhjusel vanematest ilma jäänud ning ta saab taas tunda armastavat ja hoolivat kodu ning hoolitsust, aga tellitakse beebi. Inimkaubandus… Oehhhh,” kirjutas lauljatar sotsiaalmeediasse. 

Airiga nõustuvad ka mitmed teised kommentaatorid ning soovitavad surrogaatemadust võtta selliselt, et osad inimesed on selleks võimelised. 

“Ma lihtsalt jagasingi enda seisukohta, et mina seda teha ei suudaks. Jah, oma enda tütrele oleks teine asi, aga müüa laps võõrastele… Sorry… Kuidagi nii halb on sellele mõelda. Samuti ei mõista ma emasid, kes lihtsalt oma lapsed ära annavad või neist ei hooli. Õnneks neid ühiskond takka ei kiida ega ülista.

Hetkel tundub mulle, et beebide müümine on nii üllas tegu ühiskonna haritlaste ja nooblite seas, et seda on vaja nii suurelt propageerida. Väljendasin kõigest oma tundeid oma ajajoonel, that’s it,” selgitas Airi, kommentaarides oma tundeid.