“MA EI OLE KUNAGI oma kehaga niivõrd rahul olnud, kui last oodates”

Buduaar

Aastal 2012. Miss Estonia tiitliga kroonitud Kätlin Valdmets on ema kaheksakuusele pisipojale.

Hispaanias elav kaunitar tõdeb, et lapse saamine on tema elu ja ellusuhtumist väga palju muutnud. 

Kõige rohkem on Kätlin õppinud hindama aega. “Nüüd mõistan, mida tegelikult kiire elutempo tähendab. Samas materiaalsed väärtused ei oma minu jaoks enam niivõrd suurt tähtsust.”

Lapseootust nautis Kätlin väga ning ütleb, et tema jaoks ei olnud selles midagi keerulist. “Tundsin end fantastiliselt energilisena, käisin peaaegu kuni raseduse lõpuni trennis. Beebiootusest tingitud vaevusi tundsin minimaalselt. Pean tunnistama, et ma ei ole kunagi oma kehaga niivõrd rahul olnud kui last oodates. Ma nägin ennast füüsiliselt hoopis teise nurga alt ja need vähesed lisakilod, mis rasedusega kaasnesid, tegid mind üksnes naiselikumaks. Igatsen praegu väga seda kurvikust! Lapse imetamise ja magamata öödega olen kaotanud väga palju kaalu – ma kaalun praegu palju vähem kui enne rasedust. Aga vaikselt toimub sellest taastumine ka juba,” ütleb Kätlin.

Kui rasedus oli Kätlini jaoks lihtne, siis emaks olemisega kaasnevad ka parajad väljakutsed. “Kõige raskem on see, et magada saab vähe. Minu praegu kaheksakuune laps on üks nendest, kes ei oska siiani veel üksinda uinuda – enamus ajast on see nii vähemalt. Selles osas on emadus olnud väga pikk ja vaevaline teekond, aga suure armastuse ja õpitud kannatusega oleme saavutanud selle, et olen kohati juba lausa neli tundi järjest magada saanud,” naerab Kätlin.

Kui varem magas Kätlin kaheksa tundi jutti ja ei teinud sellest mingit numbrit, siis nüüd mõistab ta, kui hinnaline see tegelikult oli. Kuid Kätlin tõdeb, et magamatuse korvab pisipoja armastus ja seda lausa kuhjaga. “See aeg teda ja iseennast tundma õppides on mind palju paremaks inimeseks muutnud. Ma olen maailma kõige õnnelikum ja uhkem ema, ta on minu parim sõber ja suurim armastus, kelle naeratus päästab ka kõige hallima päeva. Saan pisipojalt nii palju musisid ja kallistusi, ta lõkerdab palju naerda ja teeb dinosaurusele sarnast häält, see on eriline, et näen teda õnnelikuna!”