“MA OLEKS saanud poest maksmata välja jalutada – kedagi ei huvitanud!”

pilt: Shutterstock

Lugejakiri

"Tavaliselt on rõivakauplustes vähemalt üks turvamees, kes toimuvat kullipilgul jälgib, kuid selles poes mitte.

Nimelt käisin hiljuti ühes Tallinnas asuvas Humana taaskasutuspoes ja minu suureks üllatuseks polnud silmapiiril mitte ühtegi poetöötajat.

Märkasin poes tulipunast käekotti ja otsustasin selle ära osta. Lähen siis kotiga kassasse ja üllatus, üllatus – seal polnud kedagi. Vaatan siis poes ringi, inimesed valivad riideid, aga kus on töötaja? Kus on klienditeenindaja? Aga kus on turvamees? Täielik tühjus! Mitte kedagi polnud!

Uks on lahti, töötajaid ei ole ja inimesed saavad rahumeeli toimetada nii nagu nad ise heaks arvavad. Pole siis ime, et Humanast riideid varastatakse.

Seisin ja ootasin kassa juures kuni üks vanem naine lõpuks tuli. Küsisin temalt, et miks neil turvameest ei ole või vähemalt siis reeglit, et üks inimene peab alati kassas olema ja teine liigub saalis ringi … Naine vastas mulle ohkega, et kahjuks jah ongi nii, et neil on üks töötaja, kes peab ennast saali ja kassa vahet jagama.

Selgus, et varastamine on üsnagi tavapärane nähtus ja sinna pole midagi teha, sest töötajaid juurde ei palgata. Ta tõi mulle isegi näite olukorrast, kus üks suurem mees oli poest täiesti avalikult varastanud ja ta ei saanud midagi teha, sest turvameest ei ole. Tegemist oli olnud suuremat kasvu mehega, kes Humana töötaja lihtsalt kõrvale lükkas ja asjadega maksmata välja astus.

Loomulikult mina seda kotti varastada ei plaaninud, kuid paratamatult tekkis küsimus, et kuidas nad sellisel kombel vargusi väldivad … Nagu selgub, siis seda ei välditagi … “