MAKSUAMET LOODAB INIMESTE abiga tuvastada erasõite tegevaid töösõidukeid

3 kommentaari
MAKSUAMET LOODAB INIMESTE abiga tuvastada erasõite tegevaid töösõidukeid

Maksu- ja tolliamet (MTA) loodab järgmise aasta algusest alates tuvastada inimeste abiga  töösõitudeks ettenähtud autosid, mida kasutatakse siiski ka erasõitudeks.

“Kõikide nende autode kohta, mida kasutatakse ainult töösõitudeks ehk neid, mida ei lubata kasutada erasõitudeks, tuleb uuel aastal teha liiklusregistrisse vastav märge. See info on avalik ja on alternatiiviks erimärgistusele. Tegu on nõndanimetatud naabrivalve efektiga, kus inimesed saavad ise jälgida, kas autosid ikka kasutatakse ainult töösõitudeks ja sellest ka maksu- ja tolliametile teada anda,” ütles MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi PwC konverentsil.

“Kui tööandja ei soovi, et tema sõiduautode puhul tekib erisoodustus, siis ei tohi ta uuel aastal üldse võimaldada töötajatel oma autosid kasutada. Praegu sõltub auto kasutamise erisoodustus sellest, kas töötaja päriselt kasutab autot või ei kasuta ning võimalik on kasutada ka kilomeetri põhist arvestust, mille järgi võib töötaja selle kinni maksta ja erisoodustust ei teki. Kuid uuel aastal sellist võimalus enam ei ole,” lisas ta.

Kui töötajale on antud autot kasutada, siis sellest hetkest alates tekib ka maksukohustus. Tööandja kohustus on teatada, et töötajatel pole võimalik erasõite teha.  Maksukohustus tekib ka siis, kui autot on erasõiduks võimaldatud ühel päeval kuus. 

Loe täispikka artiklit siit

 

allikas: rmp.ee