MANGI SKANDAAL KOGUB hoogu: “Naised olid tšakrate avamisega ise nõus?!”

Eilses “Pealtnägijas” lahvatas skandaal sellest, kuidas tuntud tähetark Igor Mang on segatud ahistamisskandaali. Skandaal on tänaseks võtnud aina suuremaid mõõtmeid ning avalikkuse ette on ilmunud kümned naised, kes süüdistavad Mangi seksuaalses ahistamises. 

“Seitsmesed Uudised” palusid Igor Mangi ahistamisskandaali kommenteerida ka tunnustatud psühhiaatril Jüri Ennetil, kes tõdes, et igas olukorras ja suhtes on kaks poolt. Kui naised Igor Mangi vastuvõtule lähevad ning protseduuri kahtlaseks muutumisel sealt ei lahku, siis on nad “tšakrate avamisega” nõus.

Psühhiaater lisas, et kogu asjal on hoopis sügavam pool. Nimelt tuleb muretseda sellepärast, mis on klientide tegelikud mured ja lahendid pole mitte tähekaartides, vaid reaalses elus. “Kui naised lähevad astroloogi juurde, siis mida nad ootavad sealt? See, kes neid kaarte vaatas, peab ju ka oma vaimsuse peale saama ja ega need muidu ei avane, kui õigeid tšakraid ei katsu. Mõõdikuid on palju – astroloogidel on ühed, tohtritel on teised. Ühtedele ei meeldi ühed mõõdikud, teistele teised,” sõnas Ennet. 

“Seitsmestes” ilmunud klipi peale kirjutas Buduaarile anonüümseks jääda sooviv naisterahvas, keda on tuntud tähetark samuti seksuaalselt ahistanud. Enneti jutt tegi mulle väga haiget ja andis tunde, et ahistamise traumaga ei olegi mõtet hingeabi küsima minna, sest nagu näha, siis ekspert leiab, et naine on ise süüdi.

Tundub, et Ennet ei ole parem Mangist – mõlemad leiavad, et astroloogi ameti puhul ongi täiesti normaalne naisi katsuda. Enneti jutt aitab kaasa sellele, et naised ei julgegi oma suud lahti teha ega ahistamistest rääkida, sest neid mõistetakse kohe avalikult süüdi ja öeldakse, et nad ise põhjustasid selle.”