MARI METSALLIK astus oma mustanahalise tütre ja mehe kaitseks välja

pilt: erakogu

Buduaar

Metshaldjas Mari Metsallik on armastav naine ja ema, kuid tema perekonna elus on palju ebaõiglust.

Seda puhtalt tütre ja kallima nahavärvi tõttu – nad on mustanahalised.

Seoses praeguse olukorraga tundis ka Mari, et ta soovib oma pere kaitseks välja astuda ja sõna sekka öelda.

Mari tõdeb, et kuigi tema perekond ei karda Eestis elades oma elu pärast, saavad nad pidevalt kurje pilke ning neid häbistatakse.

“Mitte keegi ei peaks harjuma sellega, et sind diskrimineeritakse ning et sinuga käitutakse ebaõiglaselt. Ei ole normaalne mõelda, et kuigi mind häbistatakse igapäev, ei pea ma vähemalt oma elu pärast kartma. Kahjuks väga paljud inimesed just nii mõtlevadki – see ongi nende normaalsus,” nendib ta.

“Minu mees kaitseb mind, armastab mind ning annaks minu eest oma elu. Ma usaldan oma elu tema kätesse. Vähim, mis ma tema heaks teha saan, on nüüd tema kaitseks välja astuda. Ma astun välja oma imelise mustanahalise mehe kaitseks. Meie mustanahalise tütre kaitseks. Kõikide meie sõprade ja tuttavate kaitseks. Te ei vääri sellist kohtlemist – neid pilke, solvanguid ja alavääristamist. Ja kohe kindlasti ei vääri te surma, sest te olete mustanahalised,” kirjutab Mari.

Selle heaks, et maailmas oleks vähem rassismi ja rohkem sallivust, saab igaüks midagi ära teha. “Alusta oma perekonnast, oma sõpradest. Räägi nendega, õpeta neid olema sõbralik ja hooliv …”

https://www.facebook.com/mm3256/posts/10157277232413483