MARTIN HELME AHISTAMISSKANDAALIST: see on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud töllideks

Buduaar

Rahandusminister Martin Helme ütles sõna sekka seoses rahvusooperi Estonia juhi Aivar Mäe sattumisele ahistamissüüdistuste skandaali, kirjutades, et kõik loomupäraselt mehelik tehakse kriminaalseks või vähemalt häbiväärseks.

“Vaatasin, et meie niigi lootusetu meedia täidab jaanipäeva aegset hapukurgikat Aivar Mäe tümitamisega. Ja viimane on nüüd mingi jabura vabandusega esinenud, kus sisuliselt kuulutab, et asub tegelema oma isiku ümberkujundamiaega, et saada tänapäevase nõiaprotsessi käest pakku. Valesti tegi,” teatas poliitik oma Facebooki seinal.

“Esiteks – ja see on kõige tähtsam – mitte keegi ei tohiks muutuda ühiskondliku klapperjahi ohvriks anonüümse leheloo pärast,” põrutab rahandusminister.

Teiseks leiab Helme, et vabandamine sellisel puhul ei aita. “See on lihtsalt üks lüli inimese hävitamise mehhanismis, see kus inimene sunnitakse enesealanduse abil ennast süüdi tunnistama, võttes talt endalt ja tema kaitsjatelt ära võimaluse vastu vaielda. Kui see alandus on tehtud, jätkub lammutustöö,” leiab Helme, et kõik saavad aru, et skandaali tegelik eesmärk on kellelegi ametikoht vabaks teha.

Lisaks leiab Helme, et ahistamisskandaalil on ka üldisem eesmärk. “See on meeste muutmine arglikeks, kontrollitud ja kanna alla surutud töllideks sedakaudu, et kõik loomupäraselt mehelik tehakse, kui võimalik, siis kriminaalseks, või vähemalt häbiväärseks. Meestelt nehelikkuse ja naistelt naiselikkuse välja juurimine on uue inimese loomisel oluline. Nii nagu on naljategemise põlu alla panek.”

Helme tunnistab küll, et tunne Mäed kuigi hästi, aga eks ta tema silmis üks “aatomik” ja “lõuapoolik” on: “See on osa tema sarmist, aga kuni kohus pole teda süüdi mõistnud, mõistan hukka tema hukkamõistjad.”

Skandaal sai alguse esmaspäeval, kui Eesti Ekspress avalikustas estoonlaste kollektiivist pärinevad ahistamissüüdistused, mis on suunatud rahvusooperi direktori Aivar Mäe isiku pihta. Nimelt olevat Mäe juba aastaid oma naissoost kolleege alandanud, tehes neile seksuaalseid kommentaare ja naisi kohatult käperdanud.