MAXIMA TÖÖTAJATE SEAS tuvastati mitu viirusekandjat

Shutterstock

Maxima.ee

Eestis asuvate Maxima toidupoodide töötajate seas tuvastati mitu viirusekandjat.

Üks koroonaviirusesse nakatunu tuvastati Pärnus asuvas kaupluses, teine aga Tallinnas Nõmme tee Maximas. Maxima Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul tehti pärast viiruste avastamist test kõigile samades kauplustes töötanud töötajatele, et olla kindel oma töötajate ja klientide ohutuses.

Lisaks viidi kauplustes läbi täiendav desinfitseerimine – seda lisaks igapäevastele meetmetele.

Volkas ütleb veel, et Maxima hakkas moodustama SOS-meeskondi koheselt eriolukorra kehtestamisega, et oleks võimalik asendada haigestunud või mingil muul põhjusel töölt puuduvaid töötajaid.

Maxima kauplustes ja logistikakeskuses on ellu viidud nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

Puhastame kõiki pindasid kaks korda päevas – hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant.

Oleme rakendanud igas kaupluses kontrolli- ja raporteerimissüsteemi, millega tagada kehtestatud hügieeni- ja sanitaarnõuete järgimine.

Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.

Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ja kõik töötajad on saanud isiklikud desinfektsioonivahendipudelid.

Kõik ostjatega otseses kontaktis olevad töötajad kannavad kaitsemaske.

Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemis- ja väljumisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest.

Kõikide kärude ja korvide desinfitseerimine peale iga kasutuskorda.

Kassade ette on paigaldatud kleeplintidest märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitriletid.

Järjekordade monitoorimine pikivahe vältimaks üle 5 inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades.

Vähendasime kaupluste lahtiolekuaegasid kella 9-21 eesmärgiga vältida töötajate omavahelist kokkupuutumist vahetuste vahetumisel, iga vahetus töötab autonoomselt.

Oleme suunanud kõik kontoritöötajad kaugtööle.

Pakendasime kõik kaalutooted, mida ei ole võimalik kodus pesta – näiteks erinevad pagaritooted, küpsised.

Logistikakeskuses on tõstetud turvanõudeid, lisaks piirangud mujalt saabunud kaubaautode juhtidele, kes ei tohi lao territooriumil väljuda oma autost.