“MEES SOLVAS RÄNGALT MU sünnitusjärgset keha”

“Mul on muidu väga armastav ja tore mees, kellega oleme juba pikemalt koos olnud. Ta on alati mulle tähelepanu pööranud ja väga hoolitsev olnud. Mõnda aega tagasi kerkisid meil teemaks ka lapsed ning olime ühel meelel, et oleks õige aeg perelisa saada. 

Proovisime umbes pool aastat enne kui mul õnnestus rasedaks jääda. Olime mõlemad väga õnnelikud, sest laps oli oodatud ja soovitud. Alguses oli kõik sama tore edasi  mees hoolitses mu eest raseduse esimestel kuudel väga ning hellitas mind igatmoodi. 

Siis aga hakkasin ma vaikselt kaalus juurde võtma ja see on ju täiesti normaalne, sest rasedad võtavadki kaalus juurde. Ühtäkki muutus aga mehe suhtumine minusse. Kogu aeg kui poest endale šokolaadi või kommi ostsin, vaatas ta mind sellise pilguga nagu oleksin endale konnajalgu või seasilmi ostnud. Mainin, et meie toidulaud on muidu väga tervislik ja me üldiselt rämpstoitu koju üldse ei osta. Paraku aga tekkisid mul rasedusega isud ja no iga rase teab, kui raske on neile vastu panna. Lisaks ma arvan, et need kommid ja krõpsud ei tee raseduse ajal midagi, kui üldiselt ikka oma toitumist edasi jälgid ja samuti oli mul plaanis pärast rasedust kõik kilod alla tagasi võtta. 

Mõned korrad mees ka mainis, kas ma ikka pean endale komme sisse ajama, et vaadaku ma parem peeglist ennast teinekord. Ma ju nägin ise ka, et olin rasedusega üpris toredalt juurde võtnud, aga ma ei saanud sinna ju midagi teha. Vaevalt need mõned kommid ja šokolaadid mu kaalutõusu põhjustajaks olid. Järgmiseks läks mees aga lausa nii kaugele, et hakkas mind väikeseks notsuks kutsuma. Ma küll mitu korda ütlesin talle, et see on solvav mu jaoks, aga ta ei teinud mind kuulmagi ja kutsus mind ikka notsuks edasi. 

Igastahes sünnitasin ma 2 kuud tagasi ja enamus beebikilodest jäi haiglasse. Hakkasin ka usinalt lapsega vankriga jalutamas käima ning olin üsna ruttu peaaegu samas kaalus nagu enne rasedust. Millegipärast ei olnud aga mees ikka mu kehaga rahul ja näitas mulle koguaeg televiisorist mingeid fitnessibeibesid, et vaadaku ma neid, kui trimmis nad on. Ma ei ole ju mingi fitnessibeib! Ma ei saa üldse aru, miks ta mind nendega võrdleb? 

Paar päeva tagasi läks mees aga juba täielikult üle piiri ja ajas mind nii nutma. Nimelt võttis ta mu kõhust kinni (jah, see on ikka veel natukene pehme, aga ma alles sünnitasin ju!) ja küsis, mis asi see veel on. Et kas ma tõesti ei suuda ennast käsile võtta, hakata trenni tegema ja ennast vormi viia. Et kõik teised naised suudavad ja mina ei suuda. Et laps pole mingi ettekääne ja kui ma oma endist keha tagasi ei suuda tuua, siis ilmselt peab ta lahtiste silmadega hakkama ringi käima. 

Ma ei saa aru miks ta ühtäkki nii julmaks muutunud on? Ma alles sünnitasin ju. See ei käi nii ruttu, et täna sünnitan ja homme olen vormis tagasi. See on tema laps, miks ta mulle armu ei anna? Palun andke nõu, mida teha? On kellelgi veel nii olnud? Ma maha jätta teda ka kohe ei tahaks, ta on ikkagi mu lapse isa ja muidu väga hea mees. Või vähemalt oli seda.”

 

Buduaarile Helena (nimi muudetud)