MEHE UUS PRUUT KIRJUTAB: “Millal mehe eksnaine meid lõpuks rahule jätab?”

MEHE UUS PRUUT KIRJUTAB: “Millal mehe eksnaine meid lõpuks rahule jätab?”

Elu kärgperena pole lihtne, sest kõikidel on erinevad nõudmised ja soovid. Ka 35-aastane Liina ei soovi midagi muud rohkem kui seda, et mehe endine naine neid lõpuks rahule jätab. Nimelt on eks lausa niivõrd häbitu, et helistab mehele ka öösiti.

Liina kohtus oma praeguse elukaaslase Jaaniga kaks aastat tagasi. Mõlemal on endisest suhtest ka lapsed: Liinal poeg ja Jaanil kaks tütart. “Tutvusime Jaaniga läbi ühiste tuttavate. Teadsin teda nägupidi juba ka varem, kuid enne seda õhtut polnud me omavahel suhelnud. Jutt klappis koheselt ning meie eluvaated olid samuti sarnased – oli tunne, nagu oleks leidnud oma hingesugulase.”

Ka mõlema lapsed said omavahel hästi läbi ning üsna pea kolis Liina pojaga Jaani juurde. Siis aga probleemid alles hakkasid. “Jaanil on endise naisega kaks tütart, kes elavad ema juures. Neil on kokkulepe, et lapsed veedavad kaks nädalavahetust kuus Jaaniga. Enne, kui Jaani juurde kolisin, suhtus tema endine naine minusse neutraalselt, aga ilmselt kui ta mõistis, et meie suhe on tõsine, siis käis tal peas klikk ära ja hakkas meid ahistama. 

Ta hakkas lapsi ootamatult Jaani juurde tooma, ettekäändel, et tal on vaja mingeid asju ajada ja lapsi pole kuskile jätta. Sagedaseks muutusid ka telefonikõned. Küll oli lastel abi vaja koolitöödes ja tema ei osanud neid aidata, küll palus, et kas Jaan oleks hea ja tuleks vaataks, mis pesumasinal viga on. 

Siiamaani oli ise hakkama saanud ja nüüd äkki enam ei saa!? Olen üritanud Jaanile seletada, et kas ta ise ei saa aru, et olukord on läinud juba ajuvabaks, aga Jaan ei julge midagi öelda – äkki hull eksnaine võtab laste hooldusõiguse endale. 

Mõned korrad on endine helistanud lausa öösiti. Teinekord helistab lihtsalt selleks, et Jaani sõimata, teinekord palub teda tagasi. Eelmine nädal helistas jälle öösel ja kurtis, et keegi kõnnib kahtlaselt nende maja ümber, kas Jaan võiks vaatama tulla, kes see on. Haarasin telefonitoru endale ja käskisin tal politseisse helistada. Ka Jaan sai oma osa – käskisin tal eksnaisega asjad ära klaarida või ma võtan oma asjad ja kolin minema. Ma ei jaksa rohkem sellist elu elada, kus mehe eks dikteerib ja meie ellu oma nina topib. Miks ta ei võiks oma elu elada ja meid rahule jätta? Mida teie sellises olukorras teeksite?”

 

Buduaarile Liina