METSAVANA ENNUSTAB: milline ilm ootab meid jõuludel?

Uudised.ee käisid Raplamaal elava Metsavana ehk Arvo Saidla juures uurimas, kas jõuludeks ikka lumi maha tuleb ning kas maa saab valgeks või mitte. Samuti tuli juttu sellest, milline ilm meid jaanuarikuus ees ootab. 

Raplamaal elav ja looduse märke jälgiv Metsavana ütleb, et kuna andresepäeval oli ilm krõbe ja talvisel nigulapäeval suhteliselt soe, siis lähiajal ilm väga palju muutuda ei tohiks. “Usun, et kuskil kuu keskel teeb ilm ühe külmalaine – umbes 10-12 kraadi peale. Siis tuleb natukene pehmem ja kuu lõpus hakkab kruttima. Lund tuleb tasakesti juurde, mitte palju. 

Jaanuari alguses on ka selline mõnus talveilm, kuskil 3-4 kraadi külma, mitte palju. Aga peale 10.jaanuari võtab hookese sisse ja siis hakkab külma rohkem tulema.”

Metsavana sõnul tuleb päris pikk talv. “Rääkisin ühe hobusekasvatajaga ja tema ütles, et eelmine aasta ei kasvatanud hobune endale nii suurt karvkatet. See aasta aga ehmatas ära, et hobused on karvaseks läinud. Ilmselt tunneb ka loom, et on vaja talikarva kasvatada. Täpselt sama lugu on ka mu enda kassiga. Algul oli tal õhkõrn karv, aga nüüd on niisugune vammus seljas, et nagu oleks kolm kasukat ja neljas veel tulemas. Ilmselt aduvad loomad ära, et pikk talv tuleb.”