“MIKS BEIBEST EMADE tütred nii kasimata välja näevad?”

“Mind on juba pikemat aega üks tänapäeva trend imestama pannud ja tekitanud minu peas mitmeid küsimusi. Buduaaris on palju noori emmesid ja naisi ning ehk mõni neist tunneb ennast siit loost ära ja oskab mulle ka mingi normaalse selgituse anda, miks see nii on?

Nimelt ma ei saa aru, miks tänapäeva beibedest emade tütred nii kasimata välja näevad? Beibe all pean silmas siis sellist stiilset, hea ja kalli maitsega, saledat noort ema. Nii paljud sellised naised panevad endast sotsiaalmeediasse pilte üles, kus nad megahead ja peenikesed välja näevad. Neil on seljas firmariided, kallid aksessuaarid, nad on päevitunud, vormis ja saledad. 

Ja siis jagavad nad pilte oma tütardest ja tekib tahtmine küsida, et miks nad oma lapsi sedasi riide ei pane nagu nad ise riides käivad? Nende lastel on enamjaolt seljas mingid vanad ja koledad riided, mis on kas kuskilt kaltsukast ostetud või ma ei tea… tasuta saadud? Isiklikult ei paneks selliseid riideid oma lapsele ka koju selga, millega need lapsed igapäevaselt peavad ringi käima. Lisaks on riided nii halvasti omavahel kombineeritud, et tuleb taevas appi. Need emad kannavad ise stiilseid guccimucci riideid ja siis riietavad oma tütred mingisse odavasse H&M-i tränisse, mis kõigele lisaks on veel kombineeritud nii nagu nad riietaksid oma lapsi pimedas. Miks need emad ennast ise odavatesse lillat värvi dressipükstesse ja oranži pluusi ei riieta? Ah?

Teiseks, kui need emad näevad ise megapeened ja vormis välja, miks nende tütred enamjaolt ülekaalulised on? Miks nad oma lapse kaalu ei jälgi ning neile ei õpeta, et kartulikrõpsud ja diivanil vedelemine ei ole okei? Miks nad oma lastele tervislikku toitu ei valmista ja neile liikumise tähtsust ei õpeta? Vähemalt selline mulje minule kui kõrvalseisjale jääb. Nad ise söövad kapsalehti ja porgandeid ning lastele söödavad rasvast seapradi. Ma ei saa aru sellest… See ei ole normaalne minu arust. 

Kui sa ise sööd tervislikult ja mitmekülgselt, siis peaks sedasi sööma ka sinu lapsed. Vaadates aga nende emmede fotosid oma tütardest, kus lapsed selgelt ülekaalulised on, siis järelikult nad ei tee seda ju. Miks? Miks nad ise oma välimuse nimel nii palju vaeva näevad, aga nende tütred sellised kasimata ja paksud välja näevad?

Kas point on selles, et need emad tahavad ise võimalikult head välja näha ja siis panevad oma tütred hästi tagasihoidlikult riide, et nad ise rohkem silma paistaksid? On nad oma tütarde peale kadedad? Et jumala eest peab ise megahea välja nägema, aga savi, mis mu lapsel seljas on ja milline ta välja näeb? Põhiline on see, et ise stiilne saaks olla. Kas keegi palun oskab mulle seletada?”

 

Buduaarile Marianna