MIKS LOOBUVAD “Naabrist parema” saarlased oma kätega ehitatud korterist?

MIKS LOOBUVAD “Naabrist parema” saarlased oma kätega ehitatud korterist?

“Naabrist parema” eelmise hooaja võitsid hipsterid Helen ja Karl-Sander, kes said auhinnaks 30 000 eurot. Oma võidusummat otsustasid nad jagada ka Saaremaalt pärit kärgperega ning kinkisid osa auhinnarahast neile, et saarlaste peretütar Hedy omale korteri saaks. Nüüd selgub, et perekond on otsustanud korterist loobuda.

“Meie poolt veel üks suur aitäh kõikidele, kes selle unustamatu ettevõtmise vältel meile nõu, jõu, hea sõna ja toetusega abiks olid. Kahjuks ei ole “meie korter” enam päris meie oma ja Hedy seal elama ei hakka. Sellega seoses küsime teie abi, et siiski leida Hedyle Tallinnas elukoht, kust oleks tal mugav iga hommik Viimsisse kooli sõita. Olgu selleks üürituba või väike korter, kui teate kedagi, kel oleks midagigi pakkuda, võtke ühendust ja viime alustatu lõpule,” kirjutasid Ardo ja Siret eile sotsiaalmeedias avaldatud postituses. 

Buduaar võttis perekonnaga ühendust selgitamaks otsuse tagamaid. “Kohe saate alguses ütlesime, et kui võidame, siis ostame korteri ära, kui ei võida, siis ei osta, kuna hinnasoodustus oli mõeldud ainult võitjatele ja teistele polnud soodustust ette nähtud.

Hipsterite kingitus ja arendaja poolt pakutud soodustus panid uuesti mõtlema, aga pangalaenu saamine on keeruline, sest mina ja Siret elame eraldi ja ei saa ühist laenu võtta. Olukorra tegi raskemaks ka see, et ma ei ole haiguse tõttu kaks ja pool aastat tööl saanud käia. Nimelt põen ma kroonilist borrelioosi. Plaanisime sellest ka pikemalt saates rääkida, aga loobusime, sest tahtsime võita ikkagi tänu oma korterile ja iseendale, mitte ei otsinud kaastunnet,” selgitas Ardo. 

Tema ja Sireti peamiseks eesmärgiks saates oli saada Hedyle korter, aga seal olnud korter ei olnud tütrele asukoha poolest just kõige sobivam. Nimelt käib Hedy Viimsi gümnaasiumis ja seetõttu on oluline, et tal oleks iga hommik mugav kooli minna.

“Saatest võitsime sellest hoolimata väga palju ning Karli ja Heleni kingitus ei läinud ka raisku. Kinkisime selle neile tagasi ja saame nende juurde sauna minna ning seda veelgi mõnusamaks tuunida.

Meil on hea meel, kui meie disainitud ja armastusega ehitatud korter satub headesse kätesse. Nüüd on kõige olulisem hoopis see, et leiaksime Hedyle väikse ja soodsate ülalpidamiskuludega korteri, kust oleks tal hea Viimsisse kooli sõita. Eelistame seda just Tallinnas, mitte Viimsi vallas põhjusel, et edaspidi kooli kõrvalt talle meediaalast tööd leida. Korteripakkumiste osas võib meiega julgelt Facebookis ühendust võtta,” lisas Ardo.