MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: bodyfitnessist Tiia Kaare

Karin Karu

pilt: Happy Emotions Photography

Bodyfitnessiga tegelev Tiia Kaare nendib, et päris elus ei ole selle alaga tegelevate naiste lihased sugugi nii suured, kui arvama kiputakse.

“Nii nagu kõik siin maailmas on suhteline nii on ka ilu definitsioon. Tegeledes bodyfitnessiga, mis nõuab suuremaid lihaseid kui bikiinifitness, siis tundub see osadele inimestele eemaletõukav naise puhul. Tõesti poseerides oskavad body naised oma lihased kohati väga suureks ajada, kuid päris elus ei ole nad pooltki nii suured ja eemaletõukavad. Peamine ilu peitub muidugi inimeste sisemuses, kuid kui inimene on hingelt ilus, siis peegeldub see kindlasti ka kõikides tema ettevõtmistes ja kokkuvõttes ka välimuses,” ütleb kaunitar.

Palusime Tiial välja tuua oma ilusa keha 5 saladust ja need on:

Õige toit

Toitumine on number 1! Seda lauset on vist kõik inimesed kuulnud, aga see tõesti peab paika. Õige toit aitab kõige vastu ning see on vähim, mida oma kehale teha saame. Isegi kui inimene trenni teha ei viitsi, siis õigesti peaks meist toituma igaüks. Peale seda kui ma hakkasin teadlikult toituma, on mu keha läinud palju ilusamaks ja lihaselisemaks, trennid on läinud paremaks ja tugevamaks, mul on palju rohkem energiat kõike teha ja ma ei ole ka kordagi tõsiselt haige olnud. Mitte ükski iluprotseduur ei ole parem kui õige toit. Sa võid teha neid nii palju kui tahad, aga kui sa õigesti ei söö, siis ei ole nendest eriti kasu.

https://www.instagram.com/p/CEZG5w8J1Pd/

Järjekindlad ja tugevad treeningud

Trennis käin ma 5 korda nädalas + cardio vastavalt vajadusele. Et suurendada lihasmassi on vaja pidevalt tõsta raskusi. Ka õige tehnika on tähtis, aga ilma mustata puhast ei saa. Jutt on siinkohal puhtast lihasmassist. Hetkel dieedi ajal üritan ma oma raskused ikka enam-vähem samad hoida, et lihas kaduma ei hakkaks. Ma annan endast trennis alati 100% ja ma pole juba väga pikka aega ühtegi trenni vahele jätnud.

Eesmärk ja usk endasse

Mul on olemas eesmärk, mille nimel ma teen kõik. Ma ei lase ennast segada välistel asjadel, tulgu mis tuleb, aga ma teen kõik endast sõltuva, et täita oma eesmärk. Ei saa nii, et täna tahan, homme mitte ja ülehomme jälle tahan kui kõik sujub. Ma ise loon endale võimalused, et kõik sujuks ja ma usun endasse nende täitmisel. Ma ei karda ka ebaõnnestuda.

https://www.instagram.com/p/CDykigZppwx/

Uni

Veel üks väga oluline asi. Kui tahad enda eesmärkidele lähemale jõuda, siis puhkamise arvelt kindlasti aega näpistada ei tohi. Sa võid teha tugevalt trenni ja toituda väga õigesti, aga kui unetunnid ei ole regulaarsed, siis laguneb kett koost. Kui üks nendest lülidest jätta täitmata, siis ei ole ka ülejäänute tugevusel mingit tähtsust.

Armastus jõusaali vastu

Ma tõesti armastan jõusaalis treenimist ja lähen sinna alati heameelega. Ma arvan, et see on üks väga oluline asi keha ehitamise juures. Kui mulle ei meeldiks seal käia, siis ei oleks ka tulemused nii head.

https://www.instagram.com/p/CB8B6vgJLjf/