MINU ILUSA KEHA 5 saladust: Karmen Kiier

pilt: Jüri Kartul

Karin Karu

Bikiinifitnessist Karmen Kiier tõdeb, et enda eest hoolitsemine on tema jaoks väga oluline.

Lisaks bikiinifitnessile on Karmen oma elu sidunud ka iluvaldkonnaga – nimelt töötab kaunitar iluteenindajana.

Palusime Karmenil kirja panna oma ilusa keha 5 saladust ja need on järgmised:

1. Naudi enda eest hoolitsemist.

Kuna ise töötan iluteenindajana ja oman Kuressaares väikest ilustuudiot, siis terviklikkus selles osas on oluline. Hoolitsetud kehas on terve ja tugev vaim. Olgu selleks hoolitsetud käed, juuksed või nahk. Kõige tähtsam on see, et sa naudid seda, mida sa teed.

2. Trenn.

Füüsilise koormuse pakkumine oma kehale on oluline. Olgu selleks jooks, jooga, ujumine või mis iganes muu. Igasugune muutus, mis sinus toimub väliselt, muudab sind ka sisemiselt – kas siis enesekindlamaks, julgemaks või pakub see sulle lihtsalt rahulolu. Mind on jõusaalis treenimine pannud oma keha hoopis teise pilguga hindama ja kuulama.

3. Toitumine.

Ma ei kasutaks sõna “tervislik toitumine” vaid “TEADLIK toitumine”… . Ehk ole teadlik sellest, mida sa sööd, kui palju sa sööd ja ära muuda toitu enda vaenlaseks. Me kõik oleme oma harjumuste ohvrid ja kui toitumine ei ole paigas, siis on välised muutused figuuri osas rasked tulema.

Foto: pilt: Jüri Kartul

4. Tasakaal ja rütm.

Minul on vaja oma kindlat rütmi. Olen juba tähtkujult selline, et kui asi on tasakaalus, siis on kõik ülimalt hästi. Kui on trenn, siis on söök. Kui on töö, siis on ka puhkus. Ilma kindla rütmita on minu jaoks nagu kaos. See ei tähenda, et ma kohaneda ei suudaks, aga režiim peab olema.

5. Kuula oma keha.

Olen tänu jõusaalile ja fitnessvõistlemisele õppinud oma keha kuulama. Kui ikka on väsimus, siis tuleb puhata. Kui oledki halvasti maganud, siis ei tasu jõusaali rekordeid purustama minna. Kui on pingelisem aeg, siis on väga okei lasta asjadel ise paika loksuda. Ka kiire elutempo kõrvalt julge tõmmata pidurit ja nautida aega oma lähedastega.

Foto: pilt: Jüri Kartul