MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: Marin Tiganik

MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: Marin Tiganik
pilt: erakogu

Marin Tiganik on 23-aastane särav ja kaunis noor naine, kelle suurimaks kireks on sport.

”Juba ülikoolis kehakultuuri õpingute kõrvalt asusin tööle personaaltreenerina ning hetkel ei kujutaks ma oma elu teistmoodi ettegi,” tunnistab kaunitar.

Palusime Marinil kirja panna oma ilusa keha 5 saladust:

1. Kvaliteetne uni

Paljud inimesed alahindavad une tähtsust, kuid just magades taastub meie keha ja vaim, seega üritan iga öö vähemalt kaheksa tundi magada.

2. Treening

Nädalas teen ma üldiselt viis jõutreeningut ning keskmiselt kulub ühele treeningule tund aega. Aeroobset ma eraldi juurde ei tee, kuid üritan iga päev vähemalt 10 000 sammu täis teha.

Foto: Marin Tiganik

3. Mitmekülgne ja tasakaalustatud toidulaud

Ühtegi dieeti ma ei pea ja püüan oma toitumise võimalikult mitmekülgsena hoida. Samas jälgin, et valke tuleks päeva lõikes vähemalt 120 g kokku. Toidud valmistan endale kodus ise, sest nii on mul täpne ülevaade sellest, mida ja kui palju ma söön. Lugesin aastaid kaloreid ja seetõttu oskan praegu kogused arvutusteta enam-vähem paika panna. Ühtegi toitu ma endale ei keela ning mõistuse piires võib kõike süüa. Tasakaal on kõige alus.

4. Oskus oma keha kuulata

Olen aastatega õppinud oma keha kuulama ja kui tõesti tunnen, et keha on väsinud ja vajab rohkem puhkust, siis seda ma talle ka annan. Segamini ei tohiks seda tunnet muidugi laiskusega ajada.

5. Vee joomine

Üritan iga päev vähemalt kaks liitrit vett juua. Et mul see meelest ei läheks, siis hoian alati sheikeri või mõne suurema pudeli käepärast. Kellele tavaline vesi ei maitse, siis võib piparmünti, kurki või tsitruselisi juurde lisada, mis annab kohe mõnusama maitse.

Foto: Marin Tiganik

Sarnased artiklid